E martë, 26 Janar, 2021
4 C
Tirana

Aksidenti/Ylli i Formula 1 pjesërisht i djegur e me brinjë të thyera (FOTO)

Formula 1 nisi në mënyrën më të keqe të mundshme kur piloti i Haas, Romain Grosjean u përfshi në një aksident. Makina e tij kaloi barrierat metalike, dhe mori menjëherë flakë. Fatmirësisht piloti doli me shpejtësi.

Romain Grosjean dërgoi një mesazh me video nga shtrati i tij në spital të dielën në mbrëmje, pas shpëtimit së tij në Bahrein gjatë një aksidenti të rëndë.

Duke folur nga qendra mjekësore lokale BDF, ai tha se është në gjendje të mirë. “Përshëndetje të gjithëve. Thjesht doja të them se jam mirë. Faleminderit shumë për të gjitha mesazhet. Falenderoj gjithë stafin mjekësor në spital. Shpresoj, së shpejti mund t’ju shkruaj disa mesazhe dhe t’ju tregoj si po shkon gjendja ime”.

Sipas mediave britanike, piloti është pjesërisht i djegur tek krahët, dhe ka disa brinjë të thyera.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   I dënuar për vrasjen e 4 oficerëve, Dritan Dajti dërgohet me urgjencë në spital

“Shko te nëna jote”/ Lukaku tërbohet nga provokimet e Ibrahimoviç (Video)

Derbi mes Interit dhe Milani ka regjistruar përveç golit të Ibrahimoviçit dhe përplasjen e ashpër verbale mes yllit suedez dhe sulmuesit të Interit, Romelu...

Grabitje me armë në Tiranë, farmacisë i merret e gjithë xhiroja ditore

Një grabitje me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e sotme në një farmaci në Tiranë, pas shkollës 'Sami Frashëri'. Hajduti i armatosur dhe me maskë,...

Kryemadhi: Varfëria ka arritur kulmin. Me këtë ritëm, njerëzit do vjedhin

Ditëne  djeshme, Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, prezantoi programin elektoral me të cilin do kërkojë votat e shqiptarëve më 25 prill. E...

Pse nuk po vijnë vaksinat e Pfizer? Përgjigjet zv.ministrja Rakacolli

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka shpjeguar se përse nuk kanë ardhur dozat e premtuara nga kryeministrit Edi Rama. Disa javë më parë, me mbërritjen...

Video/ Futbollisti shqiptar shënon me mjeshtëri në Kupën e Mbretit të Spanjës

Mesfushori shqiptar Enis Bardhi shënoi një gol fantastik në ndeshjen e Kupës së Mbretit kundër Real Valadolidit. 25-vjeçari ekzekutoi saktë goditjen e dënimit duke kaluar...