E hënë, 24 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

Nostalgji futbolli/ Henry flet për Messin: “Nuk di nëse Ronaldo do e bënte…”

Thierry Henry në një intervistë me Rio Ferdinand:

“Nuk e di nëse e keni parë ndonjëherë Ronaldon të bëjë atë që dot’ju them për Messin … Unë nuk kam parë askënd ta bëjë dhe që kam luajtur me shumë lojtarë të shkëlqyer. A i dini ato situatat tipike të stërvitjes kur pëson faull dhe trajneri të thotë të vazhdosh përpara? Kjo ndodhi gjatë një ndeshje me të gjithë ekipin, kur Messi pësoi një faull që nuk u dha.

Ai u zemërua dhe shkoi te portieri duke thënë: ‘Më jep topin’! Mori topin dhe dribloi të gjithë ekipin derisa shënoi. Unë nuk e di se sa lojtarë do të ishin në gjendje ta bënin atë gjë, kundërshtarët nuk ishin fëmijë, jo! Puyol, Touré, Busquets apo Rafa Márquez duhej t’i kalonte të gjithë këta. Dhe e bëri. Kështu shënoi golin e parë. Pastaj më rrëmbeu topin dhe shënoi një tjetër dhe pastaj një tjetër … derisa u bë më i qetë”

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kriza në Ukrainë, NATO rrit praninë e saj

Aleatët e NATO-s po vendosin forcat në gatishmëri, dhe po dërgojnë anije shtesë dhe avionë luftarakë në Evropën Lindore, tha organizata të hënën. Këto...

FSHF i nxori audio-përgjimin, Veliaj: U qëndroj një për një atyre që kam thënë!

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka reaguar pas publikimit të audio-përgjimit të publikuar sot nga Federata Shqiptare e Futbollit, në të cilën...

1100 mësues të infektuar, Ministrja e Arsimit flet për mbylljen e shkollave

Aktualisht në Shqipëri janë 1100 mësues të konfirmuar me Covid-19, dhe 1600 nxënës. Përpos situatës së rënduar me pandeminë, shtohet edhe frika për gripin...

Zgjedhjet e nxehta të 6 marsit, 10 pritshmëritë për 6 bashki

Nga: Roland Qafoku Vendimi për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit më shumë duket si një pushim i detyruar i kërkuar nga trajneri në...

Recitoi mes dëborës/Meta: Vargjet e mia shqetësuan çunat e “Ballkanit të Hapur”

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është pyetur nga gazetarët sot për recitimin që bëri së fundmi në Korçë, ndërsa në qytetin juglindor kishte nisur...