E shtunë, 23 Tetor, 2021
19.5 C
Tirana

Etiketa

nostalgji futbolli

Nostalgji futbolli/ “Mario ndjehej i fuqishëm se kishte 5 milion followers…”

"Ne kemi humbur vlera të vërteta siç është respekti për tjerin. Kjo është një botë e komplikuar, ku e kemi të vështirë të flasim me...

Nostalgji futbolli/ Valdano: “Raùl mund të përmblidhet në dy koncepte…”

Jorge Valdano për Raul Gonzalez Blanco: "Një ditë para debutimit të tij, unë i bëra një pyetje për ta provuar, kështu i thashë: 'Po mendoj...

Nostalgji futbolli/ Henry flet për Messin: “Nuk di nëse Ronaldo do e bënte…”

Thierry Henry në një intervistë me Rio Ferdinand: "Nuk e di nëse e keni parë ndonjëherë Ronaldon të bëjë atë që dot'ju them për Messin...

Nostalgji futbolli/ 20 korrik 2004, Didier Drogba nënshkruan për Çelsin

  Në vitin 2004, Hozè Murinjo kishte nevojë për një sulmues të shkëlqyeshëm për të dominuar në Angli. Ai dëshironte fuqimisht Didier Drogbanë dhe për...

Nostalgji futbolli/ Ançeloti rrëfen Liedholmin dhe drurin nga ultrasit lacialë

Nga Karlo Ançeloti "Ndjeheshim të lirë falë Liedholmit. Aq të lirë, saqë një herë na dërgoi në spital të gjithë. Të gjithë së bashku, me...

VIDEO/ “Perandori” Adriano rrëfen goditjen e dënimit në Bernabeu…

Mbaj mend që kur sapo erdha në Itali, nuk e kisha idenë se çfarë bëhej. Pashë shokët e mi të skuadrës dhe mendova: “Seedorf,...

“Kur pashë atë në stërvitje, e kuptova se nuk do të luaja kurrë tek Lacio…”

"Kisha dalë nga ekipi i të rinjve te Modena, luajta 50 ndeshje në Serie B. 2 vjet, luajta jo keq në moshën 18,19 vjeçare....

Speciale/ Futbollisti më i mirë i çdo dekade…

RICARDO ZAMORA 1920-1930 Për shumë veta konsiderohet futbollisti i parë mediatik i historisë. Portieri legjendar spanjoll pati fatin të luajë për gjigandët spanjollë; Realin, Barcelonën...

“Antonio Cassano është lojtari më i mirë me të cilin kam luajtur ndonjëherë…”

"Antonio Cassano është lojtari më i mirë me të cilin kam luajtur ndonjëherë. Midis Romës dhe ekipit kombëtar kam pasur ‘dialog’ në fushë me...

Nostalgji futbolli/ 7 korrik 1974, finalja që Holanda ende nuk e di si e humbi

7 korrik 1974, Olympiastadion në Mynih Gjermani Perëndimore-Holandë Finalja e Kupës së Botës. Topi i parë, e nis Holanda, Cruijff dhe Van Hanegem.Pastaj Neeskens, Krol Rijsbergen,...

Të fundit

Çfarë PD-je mund të sjellë Foltorja?

Nga: Ergys Mërtiri Mbështetësit e z. Berisha pretendojnë se Foltorja po sjell debatin dhe reflektimin që i ka munguar PD-së duke i kontribuar hapjes dhe...

Sherr mes afganëve në Shëngjin, 26-vjeçarja plagos bashkëjetuesin 

Një grua afgane ka qëlluar me thikë bashkëjetuesin e saj me kombësi afgane, mesditën e sotme në ambientet ku janë akomoduar në Shëngjin. 26-vjeçarja...

Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin

Ekipi i boksit të Kosovës nuk është lejuar të hyjë në Serbi, për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të boksit që mbahet në...

Futbollisti torturohet dhe grabitet në prani të partneres

Një yll i Premier Ligës është sulmuar nga banditë të maskuar në shtëpinë e tij, të cilët e kanë lidhur dhe torturuar para se...

Basha: Zotit mund t’i kem hyrë në hak, por jo Berishës!

Kryedemokrati Basha është treguar i hapur për mediat, ndërsa ka komentuar vendimin e tij për të përjashtuar Sali Berishën. Ai tha se nuk i...