E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

Zyrtare/ S’ka kthim prapa, Messi te PSG-ja

Tashmë s’ka më kthim pas, teksa është konfirmuar se Lionel Messi do të jetë lojtar i PSG. Pas më shumë se 48 orëve që pranoi ofertën e PSG, Lionel dhe babai i tij Jorge Messi duket se janë pajtuar me gjigantin francez. Më herët, gazetarja Veronika Brunati, nëpërmjet një postimi në “Twitter” njoftonte se “Pleshti” do të firmoste me PSG sot.

Raportimet e fundit nga “L’Equipe”, thonë se Messi ka arritur marrëveshje me skuadrën e PSG, teksa avioni i tij pritet në orët e ardhshme në kryeqytet.

Media prestigjioze franceze zbulon se “Pleshti” do të kryejë ekzaminimet mjekësore në fund të ditës, dhe më pas do të nënshkruaj kontratën 2-vjeçare, me të drejtë rinovimi edhe për një vit tjetër.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...