E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

“Nëse ke nevojë për diçka, këtu më ke”, talenti 17-vjeçar surprizon Messin

Të enjten, Messi nisi stërvitjen me klubin e PSG-së. Gjatë seancës së parë, nuk kanë munguar batutat, teksa një video gjatë takimit me talentin 17-vjeçar, Ismael Gharbi, është duke bërë xhiron e internetit.

Ismael është parë në një moment në stërvitje, bashkë me Poçetinon teksa takojnë Messin. Ndërkohë që Leo e pyet talentin 17-vjeçar nëse di spanjisht, ai e surprizon yllin argjentinas duke i thënë: “Nëse ke nevojë për diçka, këtu më ke”. Kjo frazë e tij, shkaktoi të qeshura te Messi dhe Poçetino.

Në Paris, numri 30 është për Messin, ndryshe nga sa jemi mësuar ta shohim te Barcelona, ku ka mbajtur prej vitesh numrin 10 mbi shpinë.

Messi i dha lamtumirën e fundit skuadrës së Barcelonës, në të cilën nisi të luante që kur ishte ende shumë i ri. Në konferencën për shtyp, ai nuk mundi t’i mbante dot lotët, teksa foli për eksperiencën e tij shumëvjeçare në këtë ekip.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

S’ka më sekrete/ Ja kur do të mbahet Festivali i 60-të i Këngës në RTSH

Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar do të përfcillet LIVE për publikun shqiptar në mbrëmjet e 27,28 dhe 29...

Ekzekutimi i ish-deputetit, bashkëshortja nxjerr emrat dhe ndryshon dëshminë

Natalina Ujka, bashkëshortja e biznesmenit shkodran Pashko Ujka, ka treguar për grupin hetimor se personat me të cilët bashkëshorti i saj ka pasur konflikte...

Misteret e pazgjidhura të Luftës së Dytë Botërore

Ne të gjithë i duam misteret, dhe Lufta e Dytë Botërore siguroi shumë të tilla. Shkalla e madhe e luftimeve dhe e taktikave të tokës së djegur, solli...

Ish-banori i “Big Brother”: Donaldi nuk është fitues, mes çiftit s’ka dashuri

Ish-banori i “Big Brother”, Adi Pojana, teksa ishte i ftuar në studion e “Shqipëria Live”, ka komentuar lidhjen e shumëpërfolur mes Donaldit dhe Beatrix. Për...

“Shkelje financiare”, arrestohet presidenti i klubit italian

Presidenti i një prej klubeve të Serisë A është vënë në pranga, për shkelje financiare mes të cilave edhe deklarimin e falimentit të kompanive...