E mërkurë, 4 Gusht, 2021
35.5 C
Tirana

Tifozi 100-vjeçar i Messit që ka shënuar çdo gol

Don Hernan është një tifoz futbolli 100 vjeçar, i cili ka një dashuri të jashtëzakonshme për magjitë e Leo Messit. Ai gjithmonë e ka ndjekur “pleshtin” dhe mban shënim çdo gol që ai shënon në një fletë. Duke pasur parasysh sasinë e golave ​​të shënuar, fletët tani janë shtuar shumë dhe i moshuari i ka lidhur së bashku.

Historia e tij u bë virale në rrjetet sociale nga nipi i tij Julian që postoi mbi pasionin e gjyshit. Një histori aq e shpërndarë sa arriti deri tek vetë Messi, i cili ai i dërgoi Hernanit një video falenderimi:

“Përshëndetje Hernan, historia jote arriti tek unë dhe duket çmenduri që ke shënuar të gjithë golat në këtë mënyrë. Për këtë pasion të falënderoj dhe të dërgoj një përqafim të madh.” Një dhuratë fantastike për 100 vjetorin e Hernanit që nuk do të ndalojë së bëri atë që ka bërë deri më tani: “Gjithmonë të kam ndjekur dhe deri në fund do të të ndjek”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

VIDEO/Rama i shpalli ‘luf*ë të hapur’, Peleshi shfaqet me Dritan Lelin në Vlorë

Situata me zjarret është përkeqësuar gjatë ditëve të fundit. Flakët kanë mbërritur edhe në zonat e banuara, duke ndezur sinjalin SOS në Gjirokastër, Dukat,...

Verbëria e rutinës së dorëzimit të përditshëm

Nga: Agim Baçi Shpesh njerëzit tregohen të verbër, ose bëjnë sikur!”, tha shkrimtari portugez Jose Saramango në ceremoninë e marrjes së çmimit “Nobel” në vitin 1998, duke...

Humbi jetën mes flakëve/ Shoku i viktimës: Nuk kishim zjarrfikëse

Detaje të reja të rënda kanë dalë në dritë lidhur me ngjarjen e rëndë ndodhur dje në fshatin “Asim Zeneli” në Gjirokastër, ku mbeti...

E vr*u për pronën/ “I trembem hakmarrjes”, vëllai i vras*sit kërkon mëshirë

Pak ditë më parë, një sherr mes kushërinjve për pronën në Lushnje përfundoi me një të vrarë. Autori i krimit, Kastriot Hasalla pritet të...

‘Cënoi besimin e publikut’, KPA shkarkon prokurorin e Krimeve të Rënda

Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA), shkarkoi nga detyra prokurorin e Krimeve të Rënda Besim Hajdarmataj. Në vendim thuhet se Hajdarmataj ka cënuar besimin...