E diel, 29 Nëntor, 2020
5 C
Tirana

Horoskopi, 27 Prill 2020

Më të lexuarat

Misteri shumëvjeçar: Ku ndodhet deklarata origjinale e pavarësisë së Shqipërisë

Deklarata origjinale e Pavarësisë së Shqipërisë, e firmosur më 28 nëntor 1912 në Vlorë nga delegatët e të gjitha krahinave të Shqipërisë etnike, nuk...

U ekzekutua me 8 plumba në Belgjikë, zbardhet identiteti i shqiptarit të vrarë

Mbrëmjen e djeshme, Brukseli u tmerrua nga të shtëna armësh, nga të cilat mbeti i vdekur një 38-vjeçar shqiptar. Ditën e sotme, është zbardhur identiteti...

Tronditet Bulqiza/22-vjeçari u qëllua nga shoku i tij, ja çfarë ka ndodhur

Policia e Bulqizës duket se është drejt zbardhjes së ngjarjes së rëndë, ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku ka humbur jetën një i ri. 22-vjeçari...

A do të na mbrojë vaksina e Covid-19?

Pretendentët kryesorë në garën e vaksinave COVID-19 kanë patur nivele të ndryshme suksesi pas provave klinike, por çfarë do të thotë kjo për luftën...

”Për dy javë zhduket Covid nga planeti”/ Mjeku popullor tregon terapinë

Mjeku popullor, Ruzhdi Metali është shprehur se virusi Covid-19, mund të zhduket për dy javë nga planeti. Në ''Zonë e Lirë'', ai tha se fillimisht...

Studimi: Ja 2 tiparet, që mund t’i bëjnë njerëzit super-përhapës të Covid-19

Provat të shumta tregojnë se super-përhapësit janë faktorët kryesorë të pandemisë Covid-19. Një numër studimesh, kanë treguar se shumica e njerëzve të prekur nga...

Covid-19 në vend/ Bien infektimet, numri i viktimave mbetet i lartë

Kurba e Covid-19, ka pësuar një rënie të lehtë në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit, 545 persona rezultuan...

28 Nëntori/ Presidenti rus, Vladimir Putin uron shqiptarët

Me rastin e 108-vjetorit të pavarësisë, Presidentit i Rusisë, Vladimir Putin, ka uruar shqiptarët përmes një telegrami urimi dërguar Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Në...

I shtruar prej 1 jave në Infektiv, mjeku humb betejën me Covid-19 (Emri)

Covid-19 i ka marrë jetën një tjetër mjeku në vendin tonë. Bëhet fjalë për mjekun okulist Ferdinand Shkrepa, i cili ndërroi jetë në moshën...

”Autorët i zunë pritë”/ Zbardhen detaje të reja nga atentati në Shkodër

Zbardhen detaje të reja në lidhje me ekzekutimin mafioz të ndodhur paraditen e sotme në Shkodër. Mësohet se autorët kanë qenë dy persona, të...

Dashi

Nevojat e të tjerëve do të bëjnë që të lini pas dore veten. Veproni ashtu siç dëshironi dhe mbi të gjitha krijoni mundësi për t’u relaksuar gjatë ditës. Ata që kanë investuar para në bazë të këshillave të një personi që i besojnë, ka gjasa të kenë përfitime.

Demi

Mos e dënoni veten për gjëra të panevojshme, pasi kjo do të ndikojë negativisht edhe në gjendjen tuaj psikologjike. Do t’ju mungojë vazhdimisht prania e një personi tuaj të afërt, çfarë do t’ju bëjë t’ju duket sikur asgjë nuk ka kuptim.

Binjakët

Përfshihuni nëpër aktivitet që do t’ju bëjnë të ruani qetësinë. Zgjidhja e një problemi me partnerin/partneren tuaj do t’ju risjellë lumturinë. Thjeshtësia në momente të caktuara do t’ju bëjë të ecni përpara.

Gaforrja

Ekziston mundësia të vlerësoheni në punë për përpjekjet e vazhdueshme që keni treguar kohët e fundit. Megjithatë, bëni kujdes nga disa persona rreth jush, që mund të mos e dëshirojnë një gjë të tillë. Parashikohet një ditë me zhvillime edhe në aspektin personal.

Luani

Shmangni ambjentet e ndotura apo ato ku pihet duhan, pasi do të ndikojë menjëherë në gjendjen tuaj. Për beqarët e kësaj shenje, shanset për të takuar dikë që do ju tërheqë pafund janë të larta. Mos i humbisni shpresat në asnjë moment.

Virgjëresha

Përpiquni të kryeni më shumë aktivitete fizike. Një miku juaj i vjetër mund t’ju japë këshilla mjaft të vlefshme në aspektin profesional. Sa i përket marrëdhënies në çift, nuk parashikohen zhvillime të rëndësishme.

Peshorja

Ka gjasa t’ju zgjidhet një problem në aspektin ekonomik. Mos i tregoni imponues në lidhjen tuaj në çift, pasi kjo do të jetë vetëm në disfavorin tuaj. Mund të çuditeni nga sjellja e një prej familjarëve tuaj sot.

Lexo edhe :   Parashikimi për horoskopin, cila shenjë duhet të bëjë kujdes sot
Lexo edhe :   Parashikimi për horoskopin, cila shenjë duhet të bëjë kujdes sot

Akrepi

Të lindurit e kësaj shenje që menaxhojnë një biznes me një prej të afërmve të tyre, duhet të tregohen mjaft të kujdesshëm. Ekziston mundësia e një debati me partnerin/partneren tuaj.

Shigjetari

Mos luftoni me fatin. Lërini gjërat të rrjedhin vetë. Përpiquni të çliroheni nga problemet e pazgjidhura. Komunikoni më shumë në familje, sidomos me fëmijët tuaj.

Bricjapi

Është e rëndësishme të ndiheni të lirë për të provuar diçka të re në lidhjen tuaj në çift. Çdo gjë është e mundur. Ndërkohë, puna gjatë kësaj jave pritet të ketë zhvillime të reja.

Ujori

Disa mund të mendojnë se ju do ta keni të vështirë të kuptoni diçka të re në aspektin profesional. Kjo do të jetë shumë lart të vërtetës, pasi ju do të mund t’ia dilni mbanë lehtësisht. Bisedat në familje do t’ju ngrenë moralin.

Peshqit

Nuk përjashtohet mundësia që të shënoni fitore si në aspektin profesional ashtu edhe në atë personal. Por rekomandohet t’i shijoni ato në qetësi, pasi xhelozitë rreth jush janë të mundshme.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si mund ta padisë Gjermania Asadin për përdorim armësh kimike?

Drejtësia gjermane po shqyrton mundësinë e ngritjes së një padie për sulmet me gaz helmues në Siri. Deutsche Welle dhe "Der Spiegel" biseduan me...

Rita Ora uron ditën e flamurit në gjuhën shqipe dhe me foto provokuese

Rita Ora, këngëtarja me famë botërore asnjëherë nuk harron origjinën e saj. Ajo ka uruar Ditën e Flamurit me disa foto shumë provokuese, ku shihet...

Misteri shumëvjeçar: Ku ndodhet deklarata origjinale e pavarësisë së Shqipërisë

Deklarata origjinale e Pavarësisë së Shqipërisë, e firmosur më 28 nëntor 1912 në Vlorë nga delegatët e të gjitha krahinave të Shqipërisë etnike, nuk...

Nuk ka llogari bankare, liderja e Hong Kongut i mban paratë në shtëpi

Shefja ekzekutive e Hong Kongut, Carrie Lam, ka thënë në një intervistë televizive se ajo duhet të ruajë “grumbuj parash” në shtëpi, sepse nuk...

Video/ Sulmuesi shqiptar shënon në fund, i jep 1 pikë skuadrës turke

Sulmuesi, Jetmir Topalli ka shënuar gol në minutën e 95’ në sfidën e Superligës turke, të zhvilluar midis Gazientep dhe Jeni Malatjaspor. 22-vjeçari nga Kosova...