Murinjo te Roma/Ja emrat e parë që sjell në Serie A, sa shumë nga Premier Liga!

Roma është në nisjen e një cikli të ri me Murinjon në stol. Tashmë është koha të mendojmë se si do të duket skuadra nën urdhrat e trajnerit portugez, dhe mund të mbështetemi në ndikimin e tij për disa blerje dhe nënshkrime të rëndësishme. Calciomercato.it përqëndrohet në Premier League në veçanti, por jo vetëm, për të kuptuar se cilat do të jenë përforcimet e mundshme të verdhekuqve sezonin e ardhshëm.

‘Corriere dello Sport’ mendon veçanërisht mbi disa prej ‘besnikëve’ të tij. Tek Tottenhami, Mou ishte në gjendje të vlerësonte rritjen e një mbrojtësi dhe një mesfushori në veçanti, Dier dhe Hojbjerg. Në 4-2-3-1 e tij, Juan Mata mund të gjente vendin, që kishte pasur në kohën e Manchester United-it.

Gjithashtu nga Anglia, mbani një sy te Lingardi.

Në sulm, ne mendojmë për rinisjen e aventurës së Dzekos por trajneri gjithashtu pëlqen shumë Andrea Belottin. Me trajnerin e ri, Under dhe Kluivert mund të jenë gjithashtu të dobishëm, pasi ata mund të kthehen në bazë.

Turku nuk do të pengohej nga Evertoni, holandezi nga ana tjetër do të kthehet nga Leipzigu. /t.k/