E enjte, 22 Prill, 2021
13 C
Tirana

Etiketa

Serie A

Video / Ardian Ismajli sapo ka shënuar për Specian në ndeshjen e Serisë A

Ardian Ismajli #BolognaSpezia pic.twitter.com/uU1hZPJ20R — Gola futboll (@FutbollGola) April 18, 2021

Serie A: Milan – Xhenoa 12:30 / Ja formacionet zyrtare, kuqezinjtë pa Ibrën

Fillon  në 12:30 ndeshja e Serie A: Milan - Xhenoa. Ja formacionet zyrtare: Milani: G. Donnarumma; Kalulu, Kjaer, Tomori, Hernandez; Bennacer, Kessie; Saelemaekers, Calhanoglu, Rebic;...

Nostalgji futbolli: Barezi, Tasoti, Maldini, Kostakurta: mbrojtja e kohërave !

Në futboll, shpesh vlerësohet linja e sulmit dhe sulmuesit si individualitete përpara. Qoftë 9-shat e golave, qoftë tridhëmbëshat modernë apo partneritetet e sulmeve ,...

Seria A 18:45 / Juve – Napoli për prestigj , Interi has pengesën Sasuolo

Luhen sot në 18:45 dy ndeshje tepër të rëndësishme për kampionatin italian të futbollit. Interi lufton për të zgjeruar diferencën me ndjekësit ndërsa Juve -...

Serie A , Interi rrit distancën, Juventusi për ibret

Seria A – Java e 29-të Suksesi ndaj Bolonjës shkëput Interin në +8 nga Milani me një ndeshje më pak. Barazimet e ‘rosonerëve’ dhe Juventusit favorizojnë...

10 futbollistët më të kushtueshëm të Serisë A sipas ‘transfermarkt.de’

Transfermarkt.de ka azhornuar vlerësimet e futbollistëve më të shtrenjtë. Këto janë 10 më të shtrenjtët e Serisë A: 1- Lukaku - 90,00 mln 2- De Ligt -...

Trajneri i Serisë A lë skuadrën, ‘ndoshta e mbyll karrierën këtu’, ja letra

Dorëheqja e Cesare Prandellit është zyrtare dhe ai ka publikuar dhe një letër duke shpjeguar lamtumirën e tij nga Fiorentina. “Kjo është hera e dytë...

Tabela e Serisë A pa VAR, Inter – Juve pa diferencë, Milani po i treti

Si do të ishte klasifikimi pa VAR në Serinë A pas ndeshjeve të djeshme? Juventusi vetëm tre pikë poshtë Interit të Kontes me një ndeshje...

Ngjarjet e së dielës në Serinë A italiane, Milani dhe Napoli fitore të rënda

Milani Zlatan Ibrahimovic festoi kthimin e tij në formacionin startues të Milanit me një gol në një fitore të bukur 3-2 në Firence, duke ngushtuar...

Juventusi dorëzohet për titullin, Benevento i bën gjëmën

Një gol i Adolfo Gaich ka sjellë humbjen e Juventusit në shtëpi kundër Beneventos. Skuadra e drejtuar nga Filipo Inzagi ka shokuar Italinë me një...

Të fundit

Video / Ambasadorët e huaj në Shqipëri video-mesazh: Mos e shisni votën

Ambasadorët e huaj të akredituar në vendin tonë kanë dalë me një video mesazh të përbashkët tre ditë para zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit,...

Rama: Ndalimi i iftareve nga paramilitarët e “mbrojtjes së votës” çmenduri!

Edi Rama:  "Ndalimi i dhunshëm i disa iftareve mbrëmë nga paramilitarët e "mbrojtjes së votës" është një çmenduri e padëgjuar!Thirrja ime është qetësi, qetësi, qetësi,...

Ronaldinho: Bëhem melankolik dhe qaj kur mendoj për ndeshjet me Barçën

Ronaldinho: "Ka netë kur shkoj në shtrat duke menduar se si mund të ketë kaluar koha kaq shpejt ... Kur u plaka? Nuk i...

Presidenti Meta nga konferenca për shtyp: “Lefter Koka duhet të ishte në burg!”

Ilir Meta: “Dy banda të njohura Vangjush Dako që ble vota, Ard Çela i OSHEE-së që ble vota, dhe i treti që duhet të...

Taulant Balla nga Belshi: “Për pushtet janë të gatshëm të vrasin”

Balla: “T’i japësh votën PD-së sot është një dëm i madh që ti i bën Shqipërisë. Në Elbasan ka ndodhur një ngjarje shumë e...