E mërkurë, 16 Qershor, 2021
16.5 C
Tirana

Serie A/ Ja si kanë ndryshuar trajnerët për secilin nga 20 ekipet

Seria A ka qenë kampionati me ndryshimet më të shumta dhe sidomos më interesante në rang elitar të trajnerëve nëpër ekipe. Mediat italiane e kanë quajtur “valzeri i trajnerëve” këtë fenomen pikërisht si kërcimi ku partnerët ndryshohen mes kërcimtarëve.

Më poshtë do të gjeni për secilin ekip emrin e trajnerit që mbylli sezonin 2020-2021 dhe djathtas emrin e trajnerit që do të nisë sezonin e ri në krye të secilës skuadër apo që besohet që është shumë pranë zyrtarizimit.

*Paraqitja grafike marrë nga “Corriere dello Sport”

Atalanta/ Gasperini-Gasperini
Bolonja/ Mihajloviç- Nuk dihet për sezonin e ri
Kaljari/ Sempliçi-Sempliçi
Empoli/ Dionisi-Dionisi
Fiorentina/ Iakini-Gatuzo
Xhenoa/ Balardini- Nuk dihet për sezonin e ri
Helas Verona/ Juriç- Nuk dihet për sezonin e ri
Inter/ Konte/ Inzagi
Juventus/ Pirlo-Alegri
Lacio/ Inzagi-Sarri
Milan/ Pioli-Pioli
Roma/ Fonseka-Murinjo
Napoli/ Gatuzo-Spaleti
Salernitana/ Kastori-Kastori
Sampdoria/ Ranieri- Nuk dihet për sezonin e ri
Sasuolo/ De Zerbi- Nuk dihet për sezonin e ri
Specia/ Italiano-Italiano
Torino/ Nikola-Juriç
Udineze/ Goti- Nuk dihet për sezonin e ri
Venecia/ Zaneti-Zaneti

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Autogol, gola të anuluar dhe shtyllë, Franca ”gjunjëzon” Gjermaninë në Mynih

Përfundon supersfida e grupit F mes Francës dhe Gjermanisë. Gjermania e Lëv tronditet që në fillim të kampionatit europian. Skuadra e Didier Deshamps kaloi...

Pekini akuzon NATO-n për ekzagjerim të kërcënimit nga Kina

Kina ka akuzuar NATO-n se është duke shpifur për zhvillimin e saj paqësor, pasi liderët e aleancës kanë paralajmëruar për “sfida sistematike” që vijnë...

Biden shpall planin e parë kombëtar për të luftuar terrorizmin e brendshëm

Presidenti amerikan Joe Biden shpalli atë që ai e quajti plani i parë kombëtar për të luftuar terrorizmin e brendshëm. Në një deklaratë të martën,...

A mundet Basha të përjashtojë Berishën? Ja si përgjigjet Nishani

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Bujar Nishani deklaroi se kryetari i zgjedhur Lulzim Basha, nuk mund ta përjashtojë Sali Berishën nga grupi...

RENEA kontrolle në terren, vë me shpatulla pas murit disa persona në lokal

Forcat RENEA dhe FNSH kanë dalë sërish në terren mbrëmjen e sotme, në kuadër të aksionit për kapjen e personave të shpallur në kërkim,...