Tuesday, May 17, 2022
21.5 C
Tirana

Etiketa

trajner

Zyrtare/Klubi i Premier Ligës shkarkon trajnerin

Dean Smith nuk është më trajner i Aston Vilës. Tekniku 50-vjeçar është shkarkuar nga detyra e trajnerit. Lajmin në fjalë e ka konfirmuar vetë...

Fituan ”La Decima-n”, madrilenët rikthejnë në stol njeriun e trofeve

Tashmë është zyrtare, Karlo Ançeloti është trajneri i ri i Real Madrid. Lajmin e ka bërë të ditur klubi madrilen, me anë të një...

Serie A/ Ja si kanë ndryshuar trajnerët për secilin nga 20 ekipet

Seria A ka qenë kampionati me ndryshimet më të shumta dhe sidomos më interesante në rang elitar të trajnerëve nëpër ekipe. Mediat italiane e...

Zyrtare/ Pas 2 vitesh, Alegri rikthehet në krye të pankinës së Juventusit

Juventusi zyrtarizon kthimin e Max Allegrit në stol. Lajmin e bëri të ditur vetë klubi bardhezi e cila në rrjetet sociale shkroi “Mirë se...

Pep Guardiola: Isha në shtëpi duke parë TV, më bëri përshtypje një intervistë

"Në fund të karrierës, kur u largova nga Barcelona pas njëmbëdhjetë vjetësh, shkova në Itali. Dhe një ditë, ndërsa isha në shtëpi duke parë...

Zyrtare/ Mbyllet aventura e Zidanit te Reali

Tashmë është zyrtare, Zinedin Zidan nuk është më trajneri i Realit të Madridit. Klubi madrilen, nëpërmjet faqes zyrtare njofton largimin e francezit. Në njoftimin...

Seria A/ Spaleti-Napoli, e dhëna që e afron trajnerin me pankinën e të kaltërve

Vazhdon enigma për trajnerin që do të ulet në stolin e Napolit sezonin e ardhshëm. Janë bërë tashmë disa emra. Zvarritja dhe përshpejtimi i...

Milani gjen trajnerin e ri, ja kush projektohet në vendin e Piolit

Te Milani mund të ketë një tjetër ndryshim në pankinë pas atij të tetorit të vitit 2019, kur u largua Marko Xhampaolo. Tani radhën mund...

Frank Lampard kandidati kryesor për t’u emëruar trajner i ‘Tre Luanëve’

Sot Kombëtarja e Anglisë në grupmoshat U21 ka larguar nga stoli, trajnerin Aidy Boothroyd. Për shkak të rezultateve të dobëta dhe dështimit për t’i kualifikuar...

Ishte duke folur në konferencë për shtyp, trajnerit i ”zhduket koka” (Video)

Diçka e pazakontë ka ndodhur në konferencën për shtyp të trajnerit të skuadrës skoceze St.Mirren, Xhim Guduin. Gjatë konferencës online për arsye të masave të...

Të fundit

Suedia nënshkruan aplikimin për anëtarësimin në NATO

Ministrja e Jashtme e Suedisë, Ann Linde, nënshkroi të martën në mëngjes një aplikim që deklaronte se vendi dëshiron të anëtarësohet në NATO. Lëvizja shënon...

Turqia e prerë, s’do të miratojë anëtarësimin e Suedisë dhe Finlandës në NATO

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha të hënën se nuk do ta miratonte anëtarësimin e Suedisë dhe Finlandës në NATO, nëse ato sanksionojnë...

Energjia, 37 për qind e faturave nuk u paguan në kohë nga konsumatorët

Të paktën 37 për qind e faturave të energjisë nuk janë paguar në kohë nga konsumatorët, dhe nga ana e Operatorit të Shpërndarjes së...

Kushi me përfaqësues të Bankës Botërore/Digjitalizimi siguron sistem të qëndrueshëm arsimor

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi, priti në një takim përfaqësuesit e Bankës Botërore në Shqipëri, z. Emanuel Salinas dhe z. Nalin Jena,...

Nga bananet tek qymyri, zbulohen 53 pako me lëndë narkotike në portin e Durrësit

Gjatë viteve të fundit, porti i Durrësit është kthyer në një "strehë" për trafikantët. Lënda narkotike shpesh fshihet në kamionët me banane. Por tashmë...