E enjte, 20 Janar, 2022
12.5 C
Tirana

Frank Lampard kandidati kryesor për t’u emëruar trajner i ‘Tre Luanëve’

Sot Kombëtarja e Anglisë në grupmoshat U21 ka larguar nga stoli, trajnerin Aidy Boothroyd.

Për shkak të rezultateve të dobëta dhe dështimit për t’i kualifikuar ‘Tre Luanët’ në Kampionat Europian, Boothroyd i ka dhënë fund aventurës si trajner i Anglisë, shkruan IndeksOnline

Menjëherë kanë filluar spekulimet për trajnerin e ardhshëm të ‘Tre Luanëve’. Emri që më së shumti po përmendet është ai i legjendës së Chelseat, Frank Lampard.

Lampard shihet si zëvendësues ideal i Boothroyd.

Kujtojmë që Lampard këtë vit u shkarkua nga detyra e trajnerit nga klubi i Bluve të Londrës, Chelsea.

Ai karrierën e menaxhimit e nisi te skuadra nga Championship, Derby County – ku në sezonin e parë luajti finalen e playoffit dhe ishte afër ta fuste atë në Premierligë./IndeksOnline/

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Einxhel “merr hak” për Dagzin, dërgon në nominim Monikën (VIDEO)

Einxhel “hakmerret” për Dagzin, duke dërguar në nominim Monikën. Mbrëmjen e djeshme, banorët e shtëpisë së “Big Brother VIP” kanë zhvilluar një shfaqje me...

Kompanitë ajrore anulojnë qindra fluturime për në SHBA, për shkak të rrjetit 5G

Qindra fluturime drejt Shteteve të Bashkuara dhe disa të tjera që ishin planifikuar të niseshin nga disa aeroporte amerikane u anuluan të mërkurën, edhe...

Einxhel në gjendje të rëndë psikologjike, ja si ia shpreh dashurinë DJ Dagz

DJ Dagz është eleminuar nga shtëpia e "Big Brother Vip", dhe e dashura e tij Einxhel e ka përjetuar shumë keq. Moderatorja shfaqet e...

Dashuria për SHBA-në nuk ka nevojë për ndërmjetës

Nga: Luçiano Boçi Ka një përpjekje të shfrenuar për t’i ndarë anëtarët e PD-së sot apo drejtuesit e saj ndër vite, në pro dhe antiamerikanë....

Meta dekreton zgjedhjet pas takimit me Ballën, nuk “pyet” Bashën e Kryemadhin

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka nxjerrë dekretin ku në 6 mars në 6 Bashki të vendit do të zhvillohen zgjedhje të pjesshme vendore. Në...