E diel, 22 Maj, 2022
12.5 C
Tirana

Etiketa

Anglia

Humbi penalltinë vendimtare, thyen heshtjen 19-vjeçari Saka

Letra e Sakës për tifozët: "Kam qenë larg mediave sociale për disa ditë, për të kaluar kohën me familjen time dhe për të reflektuar mbi...

Finalja/ Mourinho:“Saka gjuajtësi i penalltisë së fundit? Ishte shumë për të”

Edhe Josè Mourinho ka komentuar rezultatin e finales Itali-Angli. Kritika të ashpra nga trajneri portugez për tre lojtarë. "Unë mendoj se ishte shumë të lije...

Fyerje raciste ndaj tre futbollistëve anglezë pas humbjes nga Italia

Tre lojtarë me prejardhje afrikane, që humbën penalltitë për Anglinë në ndeshjen e vendimtare të Kampionatit Evropian të Futbollit kundër Italisë të dielën në...

Finalja/ Statistikat që prodhoi fitorja e Italisë ndaj anglezëve në finale

Më poshtë disa statistika që prodhoi ndeshja e djeshme (Itali-Angli 1-1/3-2 penallti) Italia është skuadra e katërt që ka fituar më shumë se 1 kupë...

Italia mundi Anglinë në finale, reagimet e trajnerëve dhe lojtarëve

Reagimet pas ndeshjes Roberto Mancini, trajneri i Italisë: "Djemtë ishin fantastikë. Nuk kam fjalë për ta; ky është një ekip i mrekullueshëm. Kjo ndeshje do...

Euro 2020/ Italia kampione e Europës, e vendosi Donaruma

Nga Uembli Italia kthehet si kampione Europe. Italianët ia dolën me penallti të fitojnë turneun, me Donarumën që bëri heroin. Anglia e nisi mirë dhe...

Finalja/ Duhen edhe shtesat, dy mbrojtës kanë shënuar golat

Formacionet zyrtare: Italia: Donnarumma; Di Lorenzo, Chiellini, Bonucci, Emerson; Verratti, Jorginho, Barella; Chiesa, Immobile, Insigne Anglia: Pickford; Walker, Stones, Maguire; Trippier, Phillips, Rice, Shaw; Mount Kane,...

Euro 2020/ Shaw me golin më të shpejtë në finale, Anglia kryeson

Në Uembli është mbyllur pjesa e parë e finales së Europianit. Anglia udhëheq që nga minuta e dytë. Goli erdhi pasi krosimi i mbrojtësit...

Euro 2020/ Angli-Itali dalin formacionet zyrtare, anglezët me një ndryshim

Formacionet zyrtare: Italia: Donnarumma; Di Lorenzo, Chiellini, Bonucci, Emerson; Verratti, Jorginho, Barella; Chiesa, Immobile, Insigne Anglia: Pickford; Walker, Stones, Maguire; Trippier, Phillips, Rice, Shaw; Mount Kane,...

Euro 2020/ Sot finalja, pragndeshja, deklaratat, formacionet e mundshme

Si vijnë skuadrat? Pas dy gjysmëfinaleve epike, Londra, sonte, pret një ndeshje vendimtare e cila, për herë të parë në historinë e europianëve, shikon Anglinë...

Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...