E diel, 20 Qershor, 2021
17.5 C
Tirana

Seria A/ Spaleti-Napoli, e dhëna që e afron trajnerin me pankinën e të kaltërve

Vazhdon enigma për trajnerin që do të ulet në stolin e Napolit sezonin e ardhshëm. Janë bërë tashmë disa emra. Zvarritja dhe përshpejtimi i situatës janë gjithnjë stilin e presidentit napoletan Aurelio De Laurentis. Sipas asaj që është mësuar ekskluzivisht nga Calciomercato.it, kontaktet me Masimiliano Alegrin nuk kanë sjellë, deri më sot, një marrëveshje nga pikëpamja ekonomike që do të kënaqte trajnerin nga Livorno.

Përveç kësaj, ekziston një skenar tjetër që çon në një reflektim mbi teknikun e ri të mundshëm të Napolit. Në orët e fundit, gjithmonë duke ndjekur lajmet e gjurmuara nga redaksia e Calciomercato.it, zona teknike e Napolit bllokoi dhe interesin që ishte hedhur mbi Stanislav Lobotka. Kishte disa oferta për sllovakun nga Italia dhe Spanja, si në fomën e huazimit, ashtu edhe për blerjen e kartonit të lojtarit.

Refuzimi i interesimit për mesfushorin çon në një indicie të saktë të merkatos: në janar 2019, agjenti i Lobotka-s u thirr nga Interi për të kuptuar termat e një negocimi të mundshëm për e lojtarit. Marrëveshja nuk u arrit, por fakti i sigurt ishte prania e Lobotka-s në listën e preferencave të Luçiano Spaletit për Interin e tij. Një detaj që nuk mund të mbetet pa u vërejtur (duhet shtuar se Mauricio Sarri gjithashtu shprehu vlerësim për Lobotka-n në kohën e Çelsit) dhe që mund ta sjellë Luçiano Spaletin më afër stolit të Napolit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

OBSH e shpall të përfunduar shpërthimin e Ebolës në Afrikën Perëndimore

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se shpërthimi i virusit të Ebolës, që nisi në shkurt në Guinea, ka përfunduar. Ky virus vdekjeprurës, që përcillet...

Levandovski mban gjallë shpresat e Polonisë, Spanja komplikon kualifikimin

Përfundon ndeshja e grupit C, ku Spanja ka komplikuar kualifikimin, pasi Polonia i ka surprizuar, duke i rrëmbyer një pikë. Sfida u mbyll në...

Gjermani, gjenden dy piktura të shekullit XVII në një kosh plehrash

Policia gjermane po kërkon për informacion për dy piktura origjinale nga artistë evropianë të shekullit të 17, të cilat përfunduan në një kosh plehrash...

Kapacitetet e Kosovës për vaksinim në masë të popullsisë kundër COVID-19

Në Kosovë gjatë kësaj jave filloj vaksinimi në masë i qytetarëve kundër COVID-19, me synimin që të vaksinohen deri 320 qytetarë në muaj. Zyrtarë...

Mbi 1 milion vaksina/ Mbërrijnë në Rinas edhe 50 mijë doza të Coronavac

Mbrëmjen e sotme, kanë mbërritur në aeroportin ''Nënë Tereza'', 50 mijë doza të vaksinës kineze Coronavac. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi...