E diel, 18 Prill, 2021
7 C
Tirana

Etiketa

napoli

Hysaj drejt Interit? Dy serbë “largojnë” mbrojtësin shqiptar

Një periudhë eksploruese në këtë fazë për Interin për sa i përket merkatos, ku zikaltrit po shohin me shumë kujdes të gjitha mundësitë. Ditët e...

Seria A 18:45 / Juve – Napoli për prestigj , Interi has pengesën Sasuolo

Luhen sot në 18:45 dy ndeshje tepër të rëndësishme për kampionatin italian të futbollit. Interi lufton për të zgjeruar diferencën me ndjekësit ndërsa Juve -...

Në Itali zbulojnë të ardhmen e Hysajt, ja ku pritet të transferohet shqiptari

Agjenti i Elseid Hysaj, Mario Xhiufredi ka paralajmëruar se mbrojtësi këtë sezon do ta mbyllë kontratën me Napolin. Ai deklaroi se Hysaj po rishikon me...

Ngjarjet e së dielës në Serinë A italiane, Milani dhe Napoli fitore të rënda

Milani Zlatan Ibrahimovic festoi kthimin e tij në formacionin startues të Milanit me një gol në një fitore të bukur 3-2 në Firence, duke ngushtuar...

Serie A / Java e 28-të në Itali, ndeshjet e së dielës, Milan, Juve në fushë sot

12:30 Helas - Atalanta Në një përpjekje për të kapërcyer zhgënjimin e daljes nga Champions League dhe për të bërë gjithashtu një hap tjetër drejt...

Serie A, miku i afërt zbulon idetë e Alegrit për ekipin e ardhshëm në Itali

Giovanni Galeone, miku i Maks Alegrit i cili foli për 'Radio Kiss Kiss', transmetuesi zyrtar i klubit blu u shpreh: "Masimiliano Alegri ka një marrëdhënie...

Milan – Calhanoglu ngecin tratativat e rinovimit, lojtari ka tundime të tjera

Milani vazhdon të ofrojë 3.5 milion euro për lojtarin, një pagë rreth 300 mijë euro më e lartë se ajo aktuale. Kërkesa e Calhanoglusë,...

Klasifikimi pa VAR: Milani në rrezik Champions-i, Interi vetëm +4 nga Juventusi

Tabela e renditjes do të ishte më ndryshe në Serinë A pa vendimet e kthyera nga VAR-i. Calciomercato.it krahason renditjen zyrtare të Serisë A me...

Serie A, Milan-Napoli 0-1: Politano vendimtar, tension në fund

Ndeshja përmbyllëse e së dielës në Serie A, midis Milanit dhe Napolit përfundoi 0-1. Goli i Politanos rezultoi vendimtar. Fitorja për Napolin në San Siro...

Milani – Napoli në 20:45, Milani për replikë me Interin në krye

Milani do të synojë të mbajë ritmin e Interit që fitoi në transfertën e Torinos, kur të përplasë brirët me Napolin në San Siro...

Të fundit

Stresi mbi paratë, mund t’ju shkaktojë dhimbje fizike deri në 30 vjet më vonë

Stresimi për shkak të problemeve financiare, është diçka që mund t’u shkaktojë të gjithëve dhimbje koke. Tek e fundit, problemet ekonomike mund të mos...

Basha në Krujë: Rama është problemi kryesor i vendit, vendi i marrë peng

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha po zhvillon një tur nga jugu në veri me 9 ndalesa në kuadër të fushatës elektorale për zgjedhjet...

Erdogan: Greqia nuk tregon respekt ndaj shtetasve me origjinë turke

Presidenti i Turqisë, Rexheep Tayyip Erdogan, dënoi masën e fundit nga Greqia për emërimin e kryemyftiut dhe trajtimin e Athinës ndaj shtetasve me origjinë...

Bayern/ Flick e pranon: Nuk fle më gjumë pas eleminimit nga Champions League

Dhemb akoma në shtëpinë e Bayern Munich eliminimi nga Champions League në raundin e fazës çerekfinale. Përballja e dyfishtë me PSG-në i ka lënë një...

Karlo Ponci, historia e pazakontë e “babait” të skemave piramidale

I lindur në rajonin e Romanjës në fundin e shekullit XIX dhe vdekur në Rio de Zhaneiro në vitin 1949, Karlo (Çarls) Ponci nuk...