E mërkurë, 16 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

Serie A/ Milani rikthehet më në fund në nivelin maksimal, Juventusi i katërti

Mbyllet sezoni i Serisë A, Juventusi dhe Milani kualifikohen për në Champions League sezonin tjetër.

Napoli dështoi në mënyrë t ë pabesueshme të sigurojë futbollin e kampionëve.

Atalanta-Milan 0-2

Bolonja-Juventus 1-4

Napoli- Verona 1-1

Goli i Amir Rrahmanit për napoletanët nuk mjaftoi pasi Faraoni barazoi për vizitorët.

Milani fitoi me dy penallti të realizuara nga Kesi.

Juventusi nuk e vuri kurrë në dyshim fitoren.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

‘Basha vodhi zgjedhjet’, grupimi ‘Për PD’-në zbardh shkeljet

Grupimi 'Për PD-në' ka dalë në një konferencë për media, ku kanë listuar arsyet pse Basha fitoi një mandat të tretë në krye të...

Euro 2020/ Dita hapet me Finlandë-Rusi, për rusët detyrim fitorja ndaj fqinjëve

Faza e grupeve të UEFA EURO 2020 hyn sot në xhiron e ndeshjeve të dyta. Finlanda përballet me Rusinë, Turqia përballet me Uellsin dhe...

Të ndalet sa më shpejt gjenocidi ndaj myslimanëve në Kinë

Nga Joseph Bosco “The Hill” Kur tmerret e plota të Holokaustit Nazist ishin më se të qarta edhe për mohuesit më kokëfortë gjatë viteve 1940-1950,...

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës

Policia njofton se është dhunuar për shkak të detyrës Drejtoresha e Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit në Bashkinë e Tiranës. Agresori është një 34-vjeçar me...

‘Vatra’ deklaratë: Të na tregohet pse Berisha u shpall “non grata”

DEKLARATË PUBLIKE E FEDERATËS PAN – SHQIPTARE TË AMERIKËS VATRA, RRETH SHPALLJES ‘NON GRATA’ TË ISH- PRESIDENTIT SHQIPTAR DR. SALI BERISHA Federata Pan - Shqiptare...