Hysaj drejt Interit? Dy serbë “largojnë” mbrojtësin shqiptar

Një periudhë eksploruese në këtë fazë për Interin për sa i përket merkatos, ku zikaltrit po shohin me shumë kujdes të gjitha mundësitë.

Ditët e fundit Interi, ka marrë një telefonatë të rëndësishme nga agjenti i mbrojtësit shqiptar të Napolit, Elseid Hysaj.

Konsiderohet një profil i vlefshëm, por duket se administratori interist Xhuzepe Marota është përgjigjur menjëherë negativisht. Edhe pse drejtuesi italian e vlerëson, me shumë diplomaci i është shprehur se po kërkon një profil tjetër për krahun e majtë.

Interi, megjithatë, nuk do të heqë dorë nga një modifikim në repartin e mbrojtjes, në prag të sezonit të ardhshëm, me Ranokian dhe Kolarovin të destinuar të largohen nga Milanoja dhe, sipas “La Gazzetta dello Sport”, dy janë emrat në krye të listës së dëshirave të Marotës dhe drejtorit sportiv Piero Auzilio.

Së pari Nikola Milenkoviç, i cili me shumë mundësi do të largohet nga Firencja në fund të sezonit: çmimi i tij është në rënie dhe për momentin kuotohet 25 milionë euro. Serbi ndiqet edhe nga Milani. Serb është edhe objektivi tjetër zikaltër: Nikola Maksimoviç, në skadencë me Napolin.