E premte, 24 Shtator, 2021
24.5 C
Tirana

Dy shqiptarë në fushë, Napoli mposht Torinon për 2 minuta

Napoli nuk ka zhgënjyer në transfertë ndaj Torinos, teksa skuadra e Gatuzos ka triumfuar me rezultatin 0-2.

Të kaltrit zgjidhën gjithçka për 2 minuta, teksa fillimisht ishte Bakajoko i cili zhbllokoi shifrat në minutën e 11-të, ndërsa Osimhen dyfishoi shifrat në të 13-ën.

Pas kësaj, lojtarët e Napolit ia dolën të ruajnë avantazhin e arritur, duke marrë 3 pikë shumë të rëndësishme në luftën për një vend në Ligën e Kampioneve. Skuadra e Gatuzos shkon në vendin e tretë në kuotën e 66 pikëve, po aq sa Juventusi.

Në këtë ndeshje luajtën titullarë me Napolin dy shqiptarë, Elseid Hysaj dhe Amir Rrahmani, të cilët treguan paraqitje shumë të mira.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Mbreti i Instagr*mit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lu*ta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...

E kemi ditur gabim, ja çfarë ngjyre ka në të vërtetë Dielli

Nga Dr. Alastair Gunn Sigurisht që nuk ka ngjyrën e verdhë, që endeshin zakonisht në librat tuaj shkollorë. Dielli lëshon dritë në një gamë të...

Të isha socialist, do gëzohesha pafund kur Berisha e baltos Bashën kësisoj…

Nga: Artur Zheji Vetëm pak kohë më parë nuk mund të mendohej kurrë kjo që po ndodh këto kohë, edhe sikur të futeshin në punë...

“Zëri i Amerikës” shkruan për rigjykimin e Fatmir Mediut

Në Shqipëri, Gjykata e posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar u shpreh sot në favor të gjykimit të ish ministrit të...

VIDEO/Nga e hëna do hyjë në fuqi udhëzimi për çertifikatën e vaksinimit

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka kërkuar nga të gjithë arsimtarët dhe studentët që të vaksinohen, pasi nga e hëna do bëhet e detyrueshme...