E diel, 20 Qershor, 2021
18.5 C
Tirana

Napoli fiton pastër ndaj Fiorentinës, dhe nxjerr Juventusin jashtë Champions-it

Napoli ka arritur një fitore të vuajtur sot në javën e parafundit të Serisë A ndaj ekipit të Fiorentinës.

Goli i parë erdhi në minutë e 56-të me protagonist mbrojtësin nga Kosova  Amir Rrahmanin i cili u pengua në zonë, duke fituar dhe penallti. Nga pika e bardhë Insigne nuk arriti të konvertojë në gol 11-metërshin, por pasi topi u kthye nga portieri goditi sërish dhe kaloi të tijët në epërsi.

Në minutën e 67’ një autogol i Venutit dyfishoi avantazhin e bluve dhe i qetësoi atëherë kur duhej duke e mbyllur takimin me 3 pikë.

Me këtë fitore, Napoli shkon në vendin e tretë me 76 pikë, një më pak se Juventusi e Milani, por “kuqezinjtë” kanë një ndeshje për të luajtur, atë ndaj Kaljarit sonte në 20:45.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

OBSH e shpall të përfunduar shpërthimin e Ebolës në Afrikën Perëndimore

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se shpërthimi i virusit të Ebolës, që nisi në shkurt në Guinea, ka përfunduar. Ky virus vdekjeprurës, që përcillet...

Levandovski mban gjallë shpresat e Polonisë, Spanja komplikon kualifikimin

Përfundon ndeshja e grupit C, ku Spanja ka komplikuar kualifikimin, pasi Polonia i ka surprizuar, duke i rrëmbyer një pikë. Sfida u mbyll në...

Gjermani, gjenden dy piktura të shekullit XVII në një kosh plehrash

Policia gjermane po kërkon për informacion për dy piktura origjinale nga artistë evropianë të shekullit të 17, të cilat përfunduan në një kosh plehrash...

Kapacitetet e Kosovës për vaksinim në masë të popullsisë kundër COVID-19

Në Kosovë gjatë kësaj jave filloj vaksinimi në masë i qytetarëve kundër COVID-19, me synimin që të vaksinohen deri 320 qytetarë në muaj. Zyrtarë...

Mbi 1 milion vaksina/ Mbërrijnë në Rinas edhe 50 mijë doza të Coronavac

Mbrëmjen e sotme, kanë mbërritur në aeroportin ''Nënë Tereza'', 50 mijë doza të vaksinës kineze Coronavac. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi...