E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Serie A/ Të rejat më të fundit nga futbolli italian, merkato e të tjera

Inter– Lukaku e ka shprehur që do të qëndrojë por tek Çelsi janë gati të provojnë në rastin e parë që Interi apo vetë lojtari shprehin ndonjë dëshirë.

 

 

Juventus– Alegri jep dritën jeshile, goditja e parë pritet të jetë Lokateli i Sasuolos.

 

 

 

Milan– Kuqezinjtë në luftë me Napolin për të siguruar shërbimëet e koreanit Kang-in Lee të Valencias.

 

 

 

Roma– Kontakte të reja me Uolvesin në Angli, Murinjo do t’i marrë me çdo kust portierin portugez, Rui Patrision.

 

 

 

Fiorentina– Presidenti i jep një goditje “të mëdhenjve” i mbyll derën për Vlahoviçin: “Do të rinovojë me ne”

 

 

 

Sarri-Napoli, detajet e fundit. Tek klubi kryeqytetas pati frikë se mos vinte ndonjë ofertë nga Totenhemi apo Evertoni për teknikun por ai vetë preferon Serinë A para Premier Ligës. Detaji i funit që po pengon firmën është strategjia e merkatos.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...