E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Serie A/ Lajmet më të fundit nga skuadrat italiane. Ronaldo, Sarri e të tjerë

Inter

Sipas Calciomercato.it, praktikisht është vulosur kthimi i Alex Cordaz tek Interi. Agjentët e portierit të  Krotones janë në terren për të finalizuar marrëveshjen.

Juventus

Mediat dhe opinionistët peanë Juventusit flasin për Ronaldon që do të largohet pas Euro 2020. Më i fundit ka qenë Antonio Caliendo, agjent lojtarësh me karrierë të gjatë në Itali që ka folur për mikrofonat e CMIT TV, duke thënë se ”Për mua e ka ndarë mendjen, Ikardi do të plotësonte trekëndëshin nëse Mbape ikën tek Reali dhe Ronaldo tek Parisi”

Milan

Milani dëshiron të vërë duart tek Olivier Giroud. ‘Rossonerët’ – sipas lajmeve të fundit nga Anglia – do të ishin të gatshëm të ‘vendosnin në pjatë’ një ofertë prej afro 3.5 milion eurosh për kartonin e sulmuesit.

Roma

Rui Patrisio lë Uolvesin për Murinjon, zyrtarizimi gati.

Lacio

Sarri zyrtarizohet tek Lacio, klubi bën zyrtarizimin special në rrjete sociale me simbolin e tij, cigaren.

/Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...