E premte, 28 Janar, 2022
4.5 C
Tirana

Etiketa

milan

Milani/ Prezantohet Maignan “Një ekip tjetër italian më kishte kontaktuar…”

Ditë prezantimi në Milano për Mike Maignan. Ish -portieri francez i Lille zbuloi gjithashtu një prapaskenë të merkatos. Mike Maignan është pasuesi i Gigio Donnarumma...

Merkato/ Vlahoviç një rebus, përfshihen dhe Milani me Juventusin

Calciomercato.it Një kapitull tjetër i telenovelës Dusan Vlahovic. Serbi mbylli një sezon të shkëlqyer i cili i ka dhënë atij interesimin e shumë klubeve italiane...

Merkato/ PSG do dhe Teo Hernandez, ja situata e tij me Milanin

Merkatoja e PSG-së si në PlayStation nuk njeh kufij. Pas Wijnaldum, Sergio Ramos, Donnarumma dhe Hakimi, francezët kanë shënjestruar edhe Teo Hernandezin. Një interes...

Merkato/ Milani nuk ngopet me pazar tek Çelsi, do të mbulojë Calhanoglunë

Milani thuhet se po bën presion për të nënshkruar me Hakim Ziyech fillimisht në formë huazimi nga Çelsi me mundësi blerjeje. Ziyech nuk arriti...

Merkato/ Zhiru tek Milani për testet mjeksore, Florenci kthehet tek Roma

Zhiru arrin në Milano për vizitat mjeksore 🩺 Iniziate le visite mediche con il @acmilan 🔴⚫ per Olivier #Giroud @_OlivierGiroud_ 🇫🇷 @milannewsit #Milan pic.twitter.com/P5PI3ffe17 — Antonio...

Merkato/ Juventusi dhe Milani hyjnë në garë për lojtarin e Santosit: Kaio Jorge

Me kontratën që i skadon më 31 dhjetor, Kaio Jorge është një nga emrat më të ‘nxehtë’ në tregun e transferimeve, me Juventusin dhe...

Milan/ Donaruma me një mesazh lamtumire për tifozët “rossoneri”

Edhe pse nuk është zyrtarizuar tek PSG-ja, portiere i kombëtares italiane Donaruma, është 100% i larguar nga kuqezinjtë e Milanit. Zyrtarisht gardiani i portës...

Merkato/ Destinacion shik për Shikun, flitet rikthimi në Serie A me Milanin

Republika Çeke e Patrik Schick është një nga surprizat më të mëdha të Euro 2020-ës. Nesër ish-lojtari i Romës do të luajë çerekfinalen kundër...

Fëmijëria e “Topit të Artë”, sot President i Liberisë “Flinim 14 në një dhomë”

"Kemi fjetur 14 veta në një dhomë. Gjyshja ime Emma në shtrat dhe ne trembëdhjetë vëllezërit në dysheme. Babai im William dhe nëna ime...

Nostalgji futbolli/ Ancelotti: “Terimi hante keq dhe vdiste për Big Brother”

"Fatih Terimi nuk e di, por ai e humbi Milanin për shkak të një piruni. I’a bëri pastërmaja të gjithën. Ishte nëntor 2001 kur...

Të fundit

Përplasjet në PD dhe “non grata”, Hajdari komenton deklaratat e Escobar

Përplasjet e forta në PD, shpallja “non grata” e Berishës e rikthimi në Kuvend janë risjellë sërish në fokus. Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari, i ftuar...

O mosmirënjohës, Berisha ju bëri njerëz ju nuk i jepni as dorën

Nga: Nikoll Lesi Sot shkoi në parlament, pas 4 muajve mungesë prej “Foltores”, ish-kryeministri Berisha. Foli, trazoi, turbulloi qetësinë e parlamentit dhe iku. Por ajo që...

Tr*toli në banesën e të vëllait, Agron Duka: Jam trembur shumë

Kreu i PAA-së, Agron Duka, ka shprehur shqetësimin pas shpërthimit të tritolit në shtëpinë e Armand Dukës, duke vënë në dukje se është i...

Zyrtari i DASH mesazh Berishës: Një i korruptuar s’mund të jetë fytyra e PD

Zv/Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Gabriel Escobar, thekson se një person i shpallur "non grata" për korrupsion, nuk mund të jetë fytyra e PD-së....

Mesazhet e Nokës me Nikollën e Manjën/Alibeaj: “Foltorja” bashkëpunon me Ramën

Në seancën e djeshme plenare të zhvilluar në Kuvend, mediat kanë kapur bisedat nga celulari i deputetit demokrat Flamur Noka, që ka zhvilluar në...