E enjte, 20 Janar, 2022
-1.5 C
Tirana

Merkato/ Roma, Mourinho pikas sulmuesin që do nga Serie A

Jose Mourinho së shpejti mund të ketë sulmuesin e tretë të shumëpritur. “Giallorossit” janë shumë afër nënshkrimit me Eldor Azamatovich Shomurodov. Kontaktet kanë nisur këtë mëngjes me Genovan për të qenë në gjendje të mbyllet sa më shpejt që të jetë e mundur: Grifone, në fakt, dëshiron të holla dhe pastaj të riinvestojë atë që ka marrë në profile të tilla si Saignan, Hernani, ish sulmuesin e Partizanit Ekuban dhe Spryaga. Ata do të punonin me shifrat që do të arkëtonin. Me Genoan që do të donte diçka më shumë se 15 milion euro të ofruara nga romanët. Pritet të konfirmohet edhe formula, e cila supozohet të jetë një huazim me detyrim blerjeje.

Sulmuesi Uzbek, i lindur në 1995-ën, Shomurodov, është kthyer nga një sezon pozitiv me fanellën e Genoas: në vitin e tij të parë në Itali golat e shënuar në Serie A – në 31 ndeshje të luajtura – ishin tetë, plus një asist.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha i përgjigjet Metës pas takimit me Ballën

Kryedemokrati Basha ka dhënë garanci se PD nuk do t’i iki asnjë beteje, përfshirë edhe zgjedhjet vendore. Qëndrimi i tij pason pas deklaratës për...

Krijohet sistemi që “parashikon” pacientët më të rrezikuar me Covid-19

Shkencëtarët në Gjermani kanë zhvilluar një sistem të ri të inteligjencës artificiale, i cili analizon proteinat në një mostër të vetme gjaku te një...

PD po shkon drejt ndarjes?

Nga: Artur Ajazi Mendimi për një ndarje të mundshme të PD-së, po shprehet dhe promovohet hapur ditët e fundit në çdo ambient mediatik. Në dukje...

Në kërkim të racës Ariane: Misioni i bujshëm i nazistëve në pyjet e Amazonës

Nga: Pietro Emanueli Nazistët kishin një koncept racist mbi botën dhe marrëdhëniet ndërkombëtare, brenda së cilës Gjermania ishte qendra e gjithçkaje, dhe ishte mbi të...

Bardhi: Asnjë habi nga trekëndëshi i Bermudës.Reagon Blushi: Ç’na polli belaja!

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar sa i takon qëndrimit publik të presidentit Meta, pas diskutimit për datën e zgjedhjeve të...