E premte, 22 Janar, 2021
9 C
Tirana

Zbulohen 3 lojtarët që Mourinho nuk i duronte dot tek Manchester United

Trajneri i Tottenham, Jose Mourinho, nuk duronte tre prej lojtarëve të Manchester United, në kohën kur ai ishte drejtuesi i klubit.

“The Times” shkruan se Mourinho ankohej rregullisht për faktin se i duhej të punonte me Matteo Darmian, Daley Blind dhe Marcos Roho.

Mourinho ka qenë i zhgënjyer me aftësinë e United për të shitur lojtarë dhe ka qenë i detyruar t’i aktivizonte lojtarët në fjalë.

Damian ka qëndruar shpesh në stol gjatë kohës që ai ka qenë tek United, ndërsa Rojo ka shkëlqyer në sezonin e parë të Mourinhos si trajner. Por, pavarësisht kësaj ai ka qenë i detyruar shpesh të kënaqej me një rol si zëvendësues.

Ndërkohë, Blind u shit tek Ajax nga Mourinho, por vetëm tani është zbuluar se ai do të kishte dashur ta largonte atë shumë kohë më përpara.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...