E martë, 27 Tetor, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

këmbimit

Java nis pozitivisht për Paundin, nuk regjistrohen luhatje për valutat kryesore

Kjo javë ka nisur e qëndrueshme për monedhën evropiane e cila vazhdon edhe sot të blihet me 123.5 lekë dhe të shitet me 124 lekë sikurse edhe javën...

Si ka nisur kjo javë për valutat kryesore? Dobësohet ndjeshëm Paundi britanik

Monedha evropiane e ka nisur javën në vlera të qëndrueshme duke vazhduar edhe këtë të hënë të blihet me 123.8 lekë dhe të shitet me 124.3 lekë sikurse...

Si u mbyll kjo javë për valutat kryesore

Monedha evropiane është blerë këtë të premte me 123.8 lekë dhe është shitur me 124.3 lekë referuar kursit të këmbimit lokal duke mos shënuar...

Rriten dollari dhe paundi, euro nuk ndryshon

Në tregun valutor vendas, dollari dhe paundi britanik kanë njohur rritje ndërsa euro ka qëndruar në nivele të pandryshueshme në krahasim me një ditë...

Bie dollari, euro dhe paundi të stabilizuara

Në tregun valutor vendas, dollari amerikan blihet me 104.10 lekë dhe shitet me 105 lekë. Në krahasim me një ditë më parë, dollari ka...

Vazhdojnë luhatjet e valutave kryesore, dobësohet Dollari amerikan

Monedha evropiane ka vijuar edhe këtë të enjte të forcohet teksa është blerë këtë mëngjes me 123.8 lekë dhe është shitur me 124.4 lekë, sipas kursit të...

Çfarë po ndodh me Paundin? Humbet mbi 1 pikë brenda natës

Monedha evropiane ndryshe nga fillimi javës ka fituar pikë këtë të mërkurë duke u blerë sot me 123.7 lekë dhe duke u blerë me 124.3 lekë, referuar...

Vazhdon të dobësohet Paundi britanik, humbet rreth 1 pikë brenda natës

Monedha evropiane edhe pse me luhatje të lehta të vlerës ka vijuar edhe këtë të martë të humbasë pikë duke u blerë sot me 123.6...

Vazhdon të forcohet ndjeshëm Dollari. Vlera pozitive regjistrohen edhe për Paundin dhe Frangën

Monedha evropiane vazhdon edhe këtë të enjte të ruaj po të njëjtat vlera sikurse edhe një ditë më parë duke u blerë sot sërish...

Kursi i këmbimit/ Si kanë ndryshuar euro, dollari, paundi dhe franga

Në tregun valutor vendas, dollari amerikan blihet me 103.90 lekë dhe shitet me 105.10 lekë. Krahasuar me një ditë më parë, dollari ka pësuar...

Të fundit

Maskat dhe mosrespektimi i masave anti-co*id: Qytetarët ‘mbyten’ me gjoba

Në 24 orët e fundit, policia ka gjobitur me 30 mijë lekë, 621 persona të cilët nuk e kishin mbajtur maskën, në kuadër të...

Aksident i trefishtë, automjeti del nga rruga dhe përmbyset

Një aksident fatmirësisht pa të lënduar ka ndodhur sot në autostradën Balldre-Lezhë, në vendin e quajtur “Ura e Muratit". Tre automjete janë përplasur me...

Rrëzimi i dekretit, Balla: Meta kërkon ta fusë vendin në një spirale

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reguar në lidhje me rrëzimin e dekretit të Presidentit Ilir Meta nga Komisioni i...

Ku mund të ketë tjetër? Agjentë të anti-terrorit, kërkime në kampin Al Hawl

Agjentë të anti-terrorit kanë zbarkuar në kampin Al Hawl në Siri, ku po kërkojnë për të tjerë shqiptarë për t’i kthyer në atdhe. Top Channel...

Kodi Zgjedhor, Bardhi: Për pushtet, Rama i shpall luftë Shqipërisë dhe BE-së

Palët politike janë përfshirë në debatin e rradhës për miratimin e kodit të ri zgjedhor. Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi thotë se Shqipëria...