E hënë, 1 Mars, 2021
17 C
Tirana

Rriten dollari dhe paundi, euro nuk ndryshon

Në tregun valutor vendas, dollari dhe paundi britanik kanë njohur rritje ndërsa euro ka qëndruar në nivele të pandryshueshme në krahasim me një ditë më parë.

Dollari blihet me 105 lekë dhe shitet me 105.30 lekë. Euro blihet me 123.90 lekë dhe shitet 124.40 lekë.

Franga zvicerane blihet 114.80 lekë dhe shitet me 115.60 lekë. Paundi blihet 135.60 lekë dhe shitet me 137 lekë./SCAN

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Trump le të hapur mundësinë e rikandidimit në 2024-ën

Ish-Presidenti i SHBA Donald Trump u shfaq të dielën si republikani dominues i vendit, me përpjekjen që partia të fitojë përsëri kontrollin e Kongresit...

Ministrja Xhaçka zbulon detaje nga vizita me kryeministrin Rama në Bruksel

Ministrja e Punëve të Jashtme, Olta Xhaçka ka zbuluar disa detaje nga vizita në Bruksel së bashku me kryeministrin Edi Rama. Në një intervistë për...

Kryeministri si shef pavijoni

Nga: Agron Gjekmarkaj Prej kohësh, qesharakja me shqetësuesen ndërrojnë vendet. E shëmtuara dhe propagandistikja janë bërë trup i vetëm e megjithatë nuk ndalen. Në stadiumin...

Shtyhet me 24 orë dërgesa e Pfizer, mbi 15 mijë vaksina mbërrijnë të martën

Ministria e Shëndetësisë informon se dërgesat e Pfizer që ishin parashikuar të mbërrinin sot, do të vijnë nesër, ditën e martë. Janë 15.210 doza të...

Rritet numri i viktimave nga Covid-19 në Kosovë, 467 raste të reja në 24 orë

Nëntë viktima dhe 467 raste të reja me koronavirus u raportuan të hënën në Kosovë. Sipas raportit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës,...