E enjte, 24 Qershor, 2021
26.5 C
Tirana

Vazhdon të forcohet ndjeshëm Dollari. Vlera pozitive regjistrohen edhe për Paundin dhe Frangën

Monedha evropiane vazhdon edhe këtë të enjte të ruaj po të njëjtat vlera sikurse edhe një ditë më parë duke u blerë sot sërish me 123.8 lekë dhe duke u shitur me 124.4 lekë.

Ndërkaq Dollari amerikan ka fituar sërish 0.7 pikë nga dita e djeshme duke u rritur sërish edhe sot teksa blihet këtë mëngjes me 104.7 lekë dhe shitet me 105.5 lekë, sipas kursit të këmbimit lokal.

Paundi britanik gjithashtu ka shënuar rritje të vlerës me 0.3 pikë krahasuar me ditën e mërkure duke u blerë sot me 138.6 lekë dhe duke u shitur me 140 lekë.

Referuar tregut valutor vendas edhe Franga zvicerane është forcuar ditën e sotme në raport me dje me 0.7 pikë pasi është blerë sot me 114.3 lekë dhe është shitur me 115.3 lekë. /SCAN

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zhvillimet kryesore në botë në 24 orët e fundit

Çfarë ka ndodhur në botë në 24 orët e fundit 1- Merkel thirrje shteteve të BE: Vendosni karantinën për udhëtarët nga Britania e Madhe 2- Shefi...

Qytetet më të shtrenjta në botë për të huajt; Tirana në vendin e 152

Kryeqyteti i Turkmenistanit në Azinë Qendrore është cilësuar si qyteti më i shtrenjtë në botë për punëtorët e huaj. Ashgabat, një qytet me rreth një...

”Grupi i Ferrit”/ Kualifikohen Franca, Gjermania dhe Portugalia

Përfundojnë dy ndeshjet e grupit F. Hungaria ka befasuar Gjermaninënë “Allianz Arena”, teksa i ka mbyllur këto 90 minuta në barazim 2-2. Hungarezët zhbllokuan...

Euro 2020/ Plotësohet rebusi i 1/8-ave, ja përballjet me eleminim direkt

KALENDARI I 1/8-AVE E Shtunë 26 Qershor Uells vs Danimarkë (18:00, Amsterdam) Itali vs Austri (21:00, Londër) E Diel 27 Qershor Holandë vs Rep. çeke (18:00, Budapest) Belgjikë...

Izraeli paralajmëron masa për shkak të variantit Delta

Izraeli njoftoi të mërkurën (23 qershor) se do të shtyjë lehtësimin e hyrjes së turistëve individualë për shkak të shqetësimeve për përhapjen e variantit...