E martë, 27 Tetor, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

valuta

Java nis pozitivisht për Paundin, nuk regjistrohen luhatje për valutat kryesore

Kjo javë ka nisur e qëndrueshme për monedhën evropiane e cila vazhdon edhe sot të blihet me 123.5 lekë dhe të shitet me 124 lekë sikurse edhe javën...

‘Kthesa’ e fortë e Paundit britanik – Si është mbyllur kjo javë për valutat kryesore

Monedha evropiane e ka mbyllur këtë javë në vlera konstante duke vazhduar sërish edhe këtë të premte të blihet me 123.5 lekë dhe të shitet me 124...

Si ka nisur kjo javë për valutat kryesore? Dobësohet ndjeshëm Paundi britanik

Monedha evropiane e ka nisur javën në vlera të qëndrueshme duke vazhduar edhe këtë të hënë të blihet me 123.8 lekë dhe të shitet me 124.3 lekë sikurse...

Si u mbyll kjo javë për valutat kryesore

Monedha evropiane është blerë këtë të premte me 123.8 lekë dhe është shitur me 124.3 lekë referuar kursit të këmbimit lokal duke mos shënuar...

Rriten dollari dhe paundi, euro nuk ndryshon

Në tregun valutor vendas, dollari dhe paundi britanik kanë njohur rritje ndërsa euro ka qëndruar në nivele të pandryshueshme në krahasim me një ditë...

Bie dollari, euro dhe paundi të stabilizuara

Në tregun valutor vendas, dollari amerikan blihet me 104.10 lekë dhe shitet me 105 lekë. Në krahasim me një ditë më parë, dollari ka...

Vazhdojnë luhatjet e valutave kryesore, dobësohet Dollari amerikan

Monedha evropiane ka vijuar edhe këtë të enjte të forcohet teksa është blerë këtë mëngjes me 123.8 lekë dhe është shitur me 124.4 lekë, sipas kursit të...

Vazhdon të dobësohet Paundi britanik, humbet rreth 1 pikë brenda natës

Monedha evropiane edhe pse me luhatje të lehta të vlerës ka vijuar edhe këtë të martë të humbasë pikë duke u blerë sot me 123.6...

Vazhdon të forcohet ndjeshëm Dollari. Vlera pozitive regjistrohen edhe për Paundin dhe Frangën

Monedha evropiane vazhdon edhe këtë të enjte të ruaj po të njëjtat vlera sikurse edhe një ditë më parë duke u blerë sot sërish...

Kursi i këmbimit/ Si kanë ndryshuar euro, dollari, paundi dhe franga

Në tregun valutor vendas, dollari amerikan blihet me 103.90 lekë dhe shitet me 105.10 lekë. Krahasuar me një ditë më parë, dollari ka pësuar...

Të fundit

Rekord i zi: Në 24 orë, 7 viktima nga koronavirusi në vend

Shqipëria ka regjistruar një rekord të zi në lidhje me viktimat e shkaktuara nga Covid-19. Në 24 orët e fundit, 7 persona nuk e kanë...

Kreu i FIFA-s, Infantino pozitiv me koronavirus

Një tjetër personazh i botës së futbollit ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Bëhet fjalë për presidentin e FIFA-s, Xhani Infantino. Lajmi është bërë i ditur nga...

Blushi-Ballës: Reflektoni deri të enjten, mos merrni peng të ardhmen e vendit

Vijon përplasja Presidencë-Qeveri, lidhur me ndryshimet në kodin e ri zgjedhor, pasi presidenti Ilir Meta kërkon që të merret opinioni i Venecias, ndërsa mazhoranca...

Video/ Ekzekutohet me raketë ministri i Mbrojtjes në Armeni

Përshkallëzohet lufta mes Armenisë dhe Azerbajxhanit. Mediat botërore raportojnë se është ekzekutuar me raketë ministri i Mbrojtjes i rajonit separatist armen të Artsakh. Siç shihet dhe...

Ndërron jetë në moshën 50-vjeçare nga Covid-19, mamia në Elbasan

Një 50-vjeçare me profesion mami në qytetin e Elbasanit, ka ndërruar jetë si pasojë e infektimit me Covid-19. Majlinda Ilirjani, ushtronte profesionin e saj prej...