E martë, 23 Shkurt, 2021
4 C
Tirana

‘Kthesa’ e fortë e Paundit britanik – Si është mbyllur kjo javë për valutat kryesore

Monedha evropiane e ka mbyllur këtë javë në vlera konstante duke vazhduar sërish edhe këtë të premte të blihet me 123.5 lekë dhe të shitet me 124 lekë sikurse edhe ditën e enjte.

Ndërkaq Paundi britanik ka ndryshuar kurbën e javës këtë mëngjes duke fituar 0.6 pikë në raport me monedhën vendase duke u blerë sot me 134.6 lekë dhe duke u shitur me 135.8 lekë.

Dollari amerikan ndërkaq sipas kursit të këmbimit lokal, është forcuar me 0.3 pikë nga dita e djeshme duke u blerë sot me 105.8 lekë dhe duke u shitur me 106.6 lekë.

Referuar tregut valutor vendas, Franga zvicerane ka humbur 0.5 këtë fund jave duke u blerë kështu me 113.8 lekë dhe duke u shitur me 114.6 lekë krahasuar me një ditë më parë. /SCAN

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mediu i jep fund dyshimeve: Marëveshja me Bashën do bëhet

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se negociatat me Kryedemokratin Lulzim Basha po vazhdojnë dhe sipas tij mes tyre do të ketë...

Si vdekja e një vëllai nxiti një revolucion

Në një qytet provincial të përgjumur, lindi një djalë me emrin Vladimir Uljanov. Kur të rritej ai do të luante një rol të madh...

Itali/ Kapet me 300 mijë euro drogë biznesmeni shqiptar (Emri)

Një shqiptar i identifikuar si Dorian Resili, ka rënë në prangat e policisë italiane, pasi ky i fundit ëstë kapur me drogë, e cila...

Shëndetësia/ Hajdari: Mjekët paradite punojnë në publik, pasdite në privat

Arrestimi i gjyqtares Enkelejda Hoxha bëri shumë bujë në opinionin publik, pasi ajo kishte liruar nga burgu disa persona të dënuar me burgim të...

Nuk vuani aspak nga i ftohti gjatë dimrit? Ja çfarë e shkakton këtë gjë

Shumica prej nesh,detyrohemi të përjetojmë një periudhë me mot të ftohtë për të paktën një pjesë të vitit. Dhe një studim i ri ka...