E martë, 23 Shkurt, 2021
4 C
Tirana

Si ka nisur kjo javë për valutat kryesore? Dobësohet ndjeshëm Paundi britanik

Monedha evropiane e ka nisur javën në vlera të qëndrueshme duke vazhduar edhe këtë të hënë të blihet me 123.8 lekë dhe të shitet me 124.3 lekë sikurse edhe javën e kaluar.

Ndërkaq Paundi britanik ka shënuar rënien më të madhe të vlerës me 0.4 pikë nga java e kaluar duke u blerë sot me 134.6 lekë dhe duke u shitur me 135.7 lekë, sipas kursit të këmbimit lokal.

Dollari amerikan është forcuar në raport me periudhën e 14-18 shtatorit pasi blihet këtë mëngjes me 104.5 lekë  dhe shitet me 105.2 lekë, referuar tregut valutor vendas.

Franga zvicerane vazhdon edhe këtë javë të humbasë kuota në raport me lekun, duke zbritur me 0.4 pikë në vlerën e 114.2 lekë në blerje dhe 115 lekë në shitje. /SCAN

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mediu i jep fund dyshimeve: Marëveshja me Bashën do bëhet

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se negociatat me Kryedemokratin Lulzim Basha po vazhdojnë dhe sipas tij mes tyre do të ketë...

Si vdekja e një vëllai nxiti një revolucion

Në një qytet provincial të përgjumur, lindi një djalë me emrin Vladimir Uljanov. Kur të rritej ai do të luante një rol të madh...

Itali/ Kapet me 300 mijë euro drogë biznesmeni shqiptar (Emri)

Një shqiptar i identifikuar si Dorian Resili, ka rënë në prangat e policisë italiane, pasi ky i fundit ëstë kapur me drogë, e cila...

Shëndetësia/ Hajdari: Mjekët paradite punojnë në publik, pasdite në privat

Arrestimi i gjyqtares Enkelejda Hoxha bëri shumë bujë në opinionin publik, pasi ajo kishte liruar nga burgu disa persona të dënuar me burgim të...

Nuk vuani aspak nga i ftohti gjatë dimrit? Ja çfarë e shkakton këtë gjë

Shumica prej nesh,detyrohemi të përjetojmë një periudhë me mot të ftohtë për të paktën një pjesë të vitit. Dhe një studim i ri ka...