E martë, 23 Shkurt, 2021
4 C
Tirana

Si u mbyll kjo javë për valutat kryesore

Monedha evropiane është blerë këtë të premte me 123.8 lekë dhe është shitur me 124.3 lekë referuar kursit të këmbimit lokal duke mos shënuar luhatje të forta të vlerës në raport me ditët paraardhëse.

Ndërkaq Dollari amerikan blihet sot me 104.4 lekë dhe shitet me 105.3 lekë duke regjistruar një rënie prej 0.6 pikë nga dita e djeshme, referuar tregut valutor vendas.

Paundi britanik gjithashtu e ka mbyllur javën negativisht pasi ka shënuar një zbritje prej 0.6 pikë në raport me ditën e enjte teksa blihet sot me 135 lekë dhe shitet me 136.2 lekë.

Franga zvicerane është dobësuar këtë fund jave duke e mbyllur sot në kuotën e 114.6 lekë në blerje dhe 115.4 lekë në shitje. /SCAN

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mediu i jep fund dyshimeve: Marëveshja me Bashën do bëhet

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se negociatat me Kryedemokratin Lulzim Basha po vazhdojnë dhe sipas tij mes tyre do të ketë...

Si vdekja e një vëllai nxiti një revolucion

Në një qytet provincial të përgjumur, lindi një djalë me emrin Vladimir Uljanov. Kur të rritej ai do të luante një rol të madh...

Itali/ Kapet me 300 mijë euro drogë biznesmeni shqiptar (Emri)

Një shqiptar i identifikuar si Dorian Resili, ka rënë në prangat e policisë italiane, pasi ky i fundit ëstë kapur me drogë, e cila...

Shëndetësia/ Hajdari: Mjekët paradite punojnë në publik, pasdite në privat

Arrestimi i gjyqtares Enkelejda Hoxha bëri shumë bujë në opinionin publik, pasi ajo kishte liruar nga burgu disa persona të dënuar me burgim të...

Nuk vuani aspak nga i ftohti gjatë dimrit? Ja çfarë e shkakton këtë gjë

Shumica prej nesh,detyrohemi të përjetojmë një periudhë me mot të ftohtë për të paktën një pjesë të vitit. Dhe një studim i ri ka...