E martë, 23 Shkurt, 2021
4 C
Tirana

Java nis pozitivisht për Paundin, nuk regjistrohen luhatje për valutat kryesore

Kjo javë ka nisur e qëndrueshme për monedhën evropiane e cila vazhdon edhe sot të blihet me 123.5 lekë dhe të shitet me 124 lekë sikurse edhe javën e kaluar, duke mos regjistruar lëvizje të vlerës.

Ndërkaq Paundi britanik ka fituar 0.4 pikë në raport më ditën e premte të javës së shkuar duke u blerë sot me 135 lekë dhe duke u shitur me 136.1 lekë.

Sipas kursit të këmbimit lokal, Dollari amerikan gjithashtu nuk ka shënuar luhatje të vlerës në raport me periudhën e 21-27 shtatori pasi vazhdon edhe këtë të hënë të blihet me 105.8 lekë dhe të shutet me 106.6 lekë.

Franga zvicerane, referuar tregut valutor vendas vazhdon edhe këtë fillim jave në vlera konstante në raport me javën që shkoi duke u blerë me 113.8 lekë dhe duke u shitur me 114.6 lekë./SCAN

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mediu i jep fund dyshimeve: Marëveshja me Bashën do bëhet

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se negociatat me Kryedemokratin Lulzim Basha po vazhdojnë dhe sipas tij mes tyre do të ketë...

Si vdekja e një vëllai nxiti një revolucion

Në një qytet provincial të përgjumur, lindi një djalë me emrin Vladimir Uljanov. Kur të rritej ai do të luante një rol të madh...

Itali/ Kapet me 300 mijë euro drogë biznesmeni shqiptar (Emri)

Një shqiptar i identifikuar si Dorian Resili, ka rënë në prangat e policisë italiane, pasi ky i fundit ëstë kapur me drogë, e cila...

Shëndetësia/ Hajdari: Mjekët paradite punojnë në publik, pasdite në privat

Arrestimi i gjyqtares Enkelejda Hoxha bëri shumë bujë në opinionin publik, pasi ajo kishte liruar nga burgu disa persona të dënuar me burgim të...

Nuk vuani aspak nga i ftohti gjatë dimrit? Ja çfarë e shkakton këtë gjë

Shumica prej nesh,detyrohemi të përjetojmë një periudhë me mot të ftohtë për të paktën një pjesë të vitit. Dhe një studim i ri ka...