E premte, 26 Shkurt, 2021
19 C
Tirana

Bie dollari, euro dhe paundi të stabilizuara

Në tregun valutor vendas, dollari amerikan blihet me 104.10 lekë dhe shitet me 105 lekë. Në krahasim me një ditë më parë, dollari ka njohur rënie pasi blihej me 104.60 lekë dhe shitej 105.30 lekë.

Euro blihet me 123.80 lekë dhe shitet me 124.30 lekë. Në krahasim me një ditë më parë euro ka qëndruar në nivele të pandryshueshme.

Ndërkohë, franga zvicerane blihet 114.30 lekë dhe shitet me 115.30 lekë, duke njohur gjithashtu rënie përballë lekut në krahasim me një ditë më parë.

Paundi britanik blihet me 133.60 lekë dhe shitet me 135.50 lekë duke njohur një rritje të lehtë në shitje dhe duke qëndruar pandryshuar në blerje. /SCAN

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rikthehet vrullshëm ndërtimi, rriten me 2.3 herë sipërfaqet e lejeve të dhëna

Sektori i ndërtimit është rikthyer vrullshëm në tremujorin e katërt të 2020-n, në krahasim me të njëjtën periudhë të një viti më parë, si...

Twitter me risi të re, disa postime do të bëhen me pagesë

Rrjeti social Twitter do të sjellë një risi. Opsioni  i ri do të futet në muajin e ardhshëm ajo do të quhet Super Followers,...

Mjeku infeksionist bën thirrjen e fortë: Vendi duhet të futet në karantinë

Mjeku infeksonist Arben Pilaca i ka bërë thirrrje Komitetit Teknik për shtrëngim të masave sa nuk është vonë. Sipas Pilacës nuk duhet humbur asnjë sekondë,...

Ka vetëm një mënyrë për të shpëtuar Ilir Metën

Ardian Dvorani është vlerësuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit si një gjyqtar i shquar në betejën kundër korrupsionit, dhe ky fakt ka gëzuar shumë...

Kryemadhi: Marrim 100 mandate, kam frikë se PS nuk do të dalë as e treta

Monika Kryemadhi mendon se opozita e bashkuar do të marrë 100 mandate në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Në një intervistë për A2, Kryemadhi...