E enjte, 24 Qershor, 2021
34.5 C
Tirana

Etiketa

Interpelancë

Ofendime e mallkime në kuvendin e Kosovës gjatë interpelancës për të pagjeturit

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, është kritikuar në kuvend nga opozita, për përfshirjen e ҫështjes së të pagjeturve në marrëveshjen e Uashingtonit, pasi sipas...

Maliqi kërkon interpelancë me Lleshajn: Të japë llogari për kriminalitetin, jo të bredhë me BMW 150 mijë euroshe

Deputeti Lefter Maliqi ka kërkuar interpelancë me Ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj, për situatën e kriminalitetit në vend. Përmes një postimi në Facebook, Maliqi shkruan...

Opozita thërret në interpelancë Ramën për Teatrin

Rudina Hajdari dhe Ralf Gjoni kanë thirrur në interpelancë kryeministrin Edi Rama për çështjen e Teatrit Kombëtar. Raportohet se kjo seancë do të zhvillohet javën...

7 deputetë të opozitës kërkojnë interpelancë me ministrin Lleshaj

Shtatë deputetë të opozitës së re kanë kërkuar një interpelancë urgjente në parlament me ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj. Mësohet se kjo interpelancë është kërkuar...

Tre ministrat që do japin sot “llogari” në Kuvend

Në seancën e sotme të Kuvendit do të zhvillohen 3 seanca interpelance për zhvillimet e fundit në vend. Njëra prej interpelancave është kërkuar nga...

7 deputetë të opozitës kërkojnë interpelancë urgjente me ministren Gjonaj

Shtatë deputetë nga grupi i ri parlamentar i kanë kërkuar kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi interpelancë urgjente me ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj. Lefter Maliqi,...

Grabitja/Deputetët e rinj kërkojnë interpelancë me ministrin Lleshaj

Deputetët e rinj të opozitës, por edhe ata që nuk pranuan të lënë mandatet, kërkojnë interpelancë urgjente me ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj. Ata...

Shtrenjtimi i energjisë elektrike, VV kërkon interpelancë me Haradinajn

Shtrenjtimi i energjisë elektrike në Kosovë është një problem që shqetëson shumë qytetarë, ndërsa lëvizja Vetëvendosje është sensibilizuar me ta. Deputetja Albulena Haxhiu ka shprehur...

Ekstradimi i Nezar Seitaj/ PD: Interpelancë me ministren Etilda Gjonaj

Deputeti i Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj ka deklaruar se opozita do të kërkojë interpelancë në Parlament me ministren e Drejtësisë Etilda Gjonaj për ekstradimin...

Të fundit

Komuna e Budvës reagon pas padisë së Kosovës

Një pronë në bregdetin Adriatik, me mbi 4.5 mijë metra katrorë, është bërë mollë sherri ndërmjet shtetit të Kosovës dhe Malit të Zi. Autoritetet...

Macron: Kosova e Serbia të veprojnë si evropianë dhe të arrijnë një marrëveshje

Presidenti francez, Emmanuel Macron u bëri thirrje Kosovës dhe Serbisë të arrijnë një kompromis që do të bëjë të mundur të “kthehen nga e...

Këshilli Bashkiak anulon mbledhjen, Leli: Vlora duhet promovuar, jo sakatuar!

Prej javësh po tentohet ti bëhet një “gjyq publik” Dritan Lelit, por ky i fundit ka mundur që ta shmangë. Tre ditë më parë,...

Evropa duhet të përballet me imperializmin agresiv të Rusisë

Nga Gabrielius Landsbergis* “Center for European Policy Analysis” Kur një avion pasagjerësh i nisur nga Athina për në Vilnius u detyrua të ulej në Minsk,për...

Argjentinasi/ Leo Mesi 34 vjeç. Ja ç’kanë thënë trajnerë e lojtarë për të

“Mesi është më i miri i të gjitha kohërave, ka aq shumë ndryshim me të tjerët sa është budallallëk edhe ta dyshosh këtë gjë....