E shtunë, 26 Shtator, 2020
16 C
Tirana

Maliqi kërkon interpelancë me Lleshajn: Të japë llogari për kriminalitetin, jo të bredhë me BMW 150 mijë euroshe

Më të lexuarat

U ekzekutua nga RENEA/ Çfarë u gjet brenda shtëpisë së të moshuarit në Elbasan

RENEA ka ekzekutuar sot Lefter Zhidrun, pas më shumë se 5 orësh rezistencë nga 71-vjeçari në banesën e tij. RENEA u fut nga tarraca e...

RENEA/ Kush e jep urdhrin e ekzekutimit? Eksperti tregon hapat që ndiqen

Një nga efektivët e RENEA ka treguar se si funksionon reparti RENEA në një situatë të ngjashme me ngjarjen e djeshme dhe kush janë...

“Kemi një specialist të ri që ka dalë në qarkullim”, Artan Hoxha zbardh detajet e forta të atentatit ndaj Preng Gjinit

Pak ditë më parë, 51-vjeçari Preng Gjini të cilit iu hodh makina në erë në Tiranë, nuk dha të dhëna të vlefshme për hetimin...

Prej 17 muajsh në kërkim, gjendet trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar në Greqi

Pas 17 muajsh kërkimi, është gjetur në Greqi trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar, Laert Beqaj. Ky i fundit humbi gjurmët mesnatën e 9...

“I kishte ardhur dita e perëndisë!”, ja çfarë thotë djali i madh i 71-vjeçarit që u ekzekutua në Elbasan (VIDEO)

71-vjeçari që u ekzekutua në përplasjen me forcat RENEA, ishte divorcuar dy herë më parë. Djali i Lefter Zhidrus ka thënë në një prononcim...

Ju atje “lart”, merreni videon e këtij burri që qan dhe shikojeni natë e ditë (VIDEO)

Nga: Mentor Kikia Ky burrë është një fermer në Korçë, i cili në janar i preu mollët që kishte mbjellë, sepse nuk e shiste dot...

“Pse i ndihmon kaq shumë njerëzit?”/ Rrëfimi prekës i Cunmulajt: Dua t’i ngjaj mamit sa thoi i gishtit të këmbës

Modelja e njohur, Emina Cunmulaj ishte ftuar sot në emisionin “Historia ime” në Tv Klan, teksa ka bërë një rrëfim si asnjë herë më...

Detaje tronditëse nga masakra në Elbasan/ Lefter Zhidru kishte lidhje me bandat në Elbasan, Vlorë dhe Sarandë

Grupi hetimor po kryen veprimet e fundit të këqyrjes së vendit të ngjarjes, pas masakrës në Elbasan. Në banesën e 71-vjeçarit Lefter Xhidru, janë...

Ndodh e papritura në emisionin “Përputhen”, konkurrenti largohet me urgjencë nga studio (VIDEO)

Çdo ditë emisioni "Përputhen” në Top Channel ofron shumë surpriza. Me plot të papritura ishte emisioni i djeshëm, ku një nga protagonistët e ka...

Ç’po ndodh në Kinë? Merr flakë laboratori gjigant i kërkimeve 5G

Laboratori kërkimor dhe i zhvillimit i gjigantit kinez të teknologjisë “Huawei Technologies” në qytetin jugor të Dongguan është përfshirë nga flakët. Re të mëdha...

Deputeti Lefter Maliqi ka kërkuar interpelancë me Ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj, për situatën e kriminalitetit në vend.

Përmes një postimi në Facebook, Maliqi shkruan se priste dorëheqjen e Lleshajt sot në Elbasan, por kur dëgjoi se nuk do ta kryente diçka të tillë, depozitoi menjëherë interpelancën në Kuvend.

Sipas tij, Lleshaj e ka mendjen të bredhë me BMW-të 150 mijë euroshe, kur në fakt duhet të japë llogari për vrajset e atentatet që po ndodhin çdo ditë.

Maliqi beson se më 25 prill, kjo qeveri do shporret nga shqiptarët.

Postimi i Maliqit në Facebook

Në pritje të interpelancës urgjente me Ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj… Isha duke pritur largimin e Ministrit të Brendshëm, meqënëse e deklaroi vetë nga Vlora, por kur e ktheu prapë në Elbasan, se do të jetë në qeveri edhe për ca muaj të tjerë, (merret me mend ky ndryshim vendimi), depozitova sot në Kuvend kërkesën urgjente për interpelancë me Sandër Lleshajn.

Ministri që e ka mendjen të bredhë më BMW-në 150 mijë euroshe, duhet të japë llogari për situatën e kriminalitetit në vend, me vrasje, atentate e aksidente çdo ditë, ngjarjet e rënda të pazbardhura, si po kryhet vetingu në polici, kultivimi i kanabisit nëpër qarqe etj.

Megjithëse Ministri ynë me ‘një këmbë në varr’, e ka pranuar vetë dështimin këto ditë, kjo punë nuk kalon kaq thjesht.

Në media, Ministri ka për detyrë ti përgjigjet pyetjeve, por në Kuvend, ka për detyrë të japë llogari.

Jam në pritje të ballafaqimit në tempullin e Demokracisë me njeriun që i ka mbetur sahati në kohën e ‘xhaxhit’.

Në foto: Interpelanca e dorëzuar nga deputeti Maliqi në Kuvend
Në foto: Interpelanca e dorëzuar nga deputeti Maliqi në Kuvend

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rrëzimi i avionit dhe 26 viktimat, Presidenti i Ukrainës e shpall këtë të shtunën ditë zie

Ekipet e kërkim-shpëtimit po vazhdojnë punën në zonën ku një aeroplan ushtarak i Ukrainës u rrëzua. Të shtunën, autoritetet thanë se kanë gjetur edhe...

Stresi konfirmohet pozitiv me koronavirus

Reperi i njohur, Arkimed Lushaj, i njohur me emrin artistik Stresi, bëhet artisti i radhës që konfirmon se është infektuar me koronavirus. Lajmin e ka...

Reshjet e dendura/ Xhaçka: Parashikimet për javën e ardhshme janë shqetësuese

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, doli në një deklaratë për mediat mbi situatën në vend për shkak të motit të keq. Ministrja paralajmëroi se intensiteti...

Bilanci/ Bie ndjeshëm numri i rasteve të reja në vend

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar viktima nga koronavirusi në vend. Fatkeqësisht e kanë humbur betejën me...

Veprimi i papritur i Turqisë ‘ndez gjakrat’ në Egje

Rriten sërish tensionet në Egjeun Lindor, teksa Turqia ka lajmëruar për një stërvitje me zjarr real të marinës së saj në zonën mes ishujve...