E enjte, 4 Mars, 2021
9 C
Tirana

Etiketa

ikmt

“Hapni dyert dhe dilni nga shtëpitë”, IKMT bën njoftimin urgjent për durrsakët

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit, ka njoftuar se nesër do ndërmerret një shpërthim i telekomanduar në kafazin e ashensorit të një pallati 9-katësh,...

IKMT prish 20 objekte në gjurmën e Unazës së Madhe

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit prej mëngjesit të sotëm ka nisur prishjen e 20 objekteve në gjurmën e Unazës së Madhe, Loti III...

EMRAT/ Kallëzohen penalisht 4 zyrtarë të bashkisë në Himarë

IKMT ka kallëzuar penalisht katër zyrtarë të Bashkisë Himarë, për “shpërdorim detyre”. Mësohet se të kallëzuarit janë kryeinspektori dhe tre inspektorë të IMT-së, në Himarë. Bëhet...

Berisha zbardh skemën skandaloze se si largohen nga puna punonjësit e IKMT-së

Sali Berisha nuk ndalet me denocimet publike. I ashtëquajturi qytetari digjital, e informon Berishën sesi mund të mbahet një vend pune në IKMT, ku...

Derdhi mbetjet në lumin Shkumbin, IKMT gjobit Bashkinë e Rrogozhinës

Së fundmi, Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka gjobitur Bashkinë e Rrogozhinës, pasi derdhte mbetjet në lumin Shkumbin. IKMT ka kryer verifikime në shtratin...

Bashkia e Shkodrës “çon” në Prokurori IKMT-në dhe drejtorisë vendore të policisë

Bashkia e Shkodrës ka depozituar sot një kallëzim penal në Prokurori ndaj IKMT-së dhe drejtorisë vendore të policisë, për shembjen e ndërtesave në Velipojë. Në...

Objekti i rezistoi lëndës plasëse, shembet pas disa përpjekjesh 6-katëshi

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ditën e sotme ka prishur një objekt 6-katësh, i cili ndodhej në gjurmën e lotit lindor të Unazës...

IKMT do shembë sot një ndërtesë 6-katëshe tek Unaza e Re

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit (IKMT) bën me dije se ditën e sotme do të shembet me shpërthim të kontrolluar një objekt 6...

IKMT nis shembjen e ndërtimeve pa leje në Tale të Lezhës

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit sapo ka nisur aksionin për shembjen e ndërtimeve pa leje në Tale, Lezhë. IKMT bëri me dije se do...

IKMT do hedhë në erë me shpërthim të kontrolluar objektin 6 katësh

Inspektoriati Kombetar i Mbrojtjes së Territorit, njofton se do të hedhë në erë një objekt 6 katësh. Aksioni në fjalë do të ndërmerret të...

Të fundit

Kryemadhi: Ahmetaj është frikacak, nuk e mban dot burgun

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi është shprehur se kohët e fundit ka ndryshuar mendim për ministrin Arben Ahmetaj. E ftuar në “Opinion”...

E mori me kredi, pas një viti e gjysmë përmbarimi e nxjerr nga shtëpia

Jorida Davidhi ka denoncuar sot në emisionin “Stop” se në vitin 2013 ka marrë një kredi të butë përmes Bashkisë Tiranë dhe një institucioni...

Kryemadhi: Dola kundër inceneratorëve, Koka u ankua tek ish-kryetari i LSI

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Intehrim, Monika Kryemadhi ka folur në emisionin “Opinion” në lidhje me denoncimin e saj për inceneratorët. Kryemadhi tha se eksponentë...

Deklarata për dorëheqje/ Spahiu jep 6 argumente pse Meta nuk do e mbajë fjalën

Juristi i njohur, Kreshnik Spahiu duke komentuar deklaratat e Presidentit Ilir Meta së fundmi lidhur me zgjedhjet e ardhshme, tha se Kreu i Shtetit...

Kush është ishulli më misterioz, më i izoluar dhe më i rrezikshëm në planet?

Një ishull i pandikuar nga civilizimi modern. A ekziston? Po. Në Oqeanin Indian, populli sentinelez ka jetuar në një ishull të vogël për më...