E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Shembja e ndërtimeve në bregdet/ Lapaj-zv.ministrit: Janë shqiptarë, jo serbë

Juristi i njohur, Adriatik Lapaj ka reaguar ashpër ndaj aksionit të IKMT-së, për prishjen e ndërtimeve pa leje në zonat bregdetare në jug.

I ftuar në emisionin ”Open” në Top Channel, Lapaj i tha zv.ministrit të Brendshëm Florian Hodaj, aksioni të shtyhej për në shtator për të mos penguar turizmin.

Sipas tij, ky aksion po bëhet për qëllime politike, teksa shtoi se ndërtimet e prishura një vit më parë në Ksamil, ishin me leje.

Adriatik Lapaj: ”Shqiptarë janë ata, nuk janë serb , shkoni prisni ato në Jalë, pse merreni me këto, prishni oligarkët, po shkoni tek ata qe sigurojnë bukën e fëmijëve. Muhabet koti tani, unë e njoh gjënë, nuk ishte urgjencë për ta bërë tani, por fakti që këto mblidhen dhe bëhet fushatë me to tregojnë që ka qëllim politik. Të gjitha që keni prish në Ksamil një vit më parë ishte me leje, ta them me përgjegjësi të plotë këtë.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...