E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

“Hapni dyert dhe dilni nga shtëpitë”, IKMT bën njoftimin urgjent për durrsakët

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit, ka njoftuar se nesër do ndërmerret një shpërthim i telekomanduar në kafazin e ashensorit të një pallati 9-katësh, në lagjen 5 në rrugën “Hysen Myshketa” në Durrës.

Për të shmangur incidentet, njoftimi vjen ndaj të gjithë banorëve, e po kështu edhe bizneseve përreth që gjatë fashës së orarit 10:00 -17:00 të marrin masat.

Banorëve u kërkohet që gjatë këtij orari, të lënë dyert dhe dritaret hapur. Po kështu, të ulin në tokë pajisjet elektronike si dhe të largohen nga banesat dhe bizneset, pasi rrezikshmëria është e lartë.

“Në këto kushte, lajmërohen të gjithë bizneset dhe banorët e pallateve përreth që në datën 24 Nëntor 2020, nga ora 10:00 deri në orën 17:00, të marrin masa për të lënë të hapura dyert dhe dritaret, të ulin në tokë pajisjet elektronike dhe çdo pajisje tjetër që e shikojnë të arsyeshme si dhe të largohen nga banesat dhe bizneset e tyre”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...