E martë, 7 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

gjendja

Panucci: Merituam fitoren, ja si është gjendja e Hysajt dhe Bashës

Shqipëria u ndal nga Jordania në një miqësore e cila u mbyll në barazim 0-0. Trajneri Christian Panucci pas ndeshjes ka folur RTSH dhe...

Atentat ndaj ministrit të Brendshëm pakistanez, gjendja e tij …

Ministri i Brendshëm i Pakistanit, Ahsan Iqbal, u plagos në shpatull  gjatë një takimi të asamblesë provinciale në Narowal, provincën Punjab. Një djalë i...

Gjendja e Schumacher? Barrichello: Ja çfarë më ndodhi kur shkova ta takoj

Sa i përket situatës shëndetësore në të cilën ndodhet ish-kampioni i Formula 1, Michael Schumacher nuk ka të reja. Për këtë çështje ka folur...

Policët me hundë dhe këmbë të thyera pas ‘luftës’ me protestuesit

Protesta në “Rrugën e Kombit” ishte një nga ditët e vështira me të cilën u përball Policia e Shtetit. Protestuesit dolën në rrugë kundër...

Pas vdekjes së 13-vjeçares nga Puka, rëndohet gjendja e motrës

Një ditë pas vdekjes së vajzës 13 vjeçare nga Puka, e prekur prej fruthit, vijnë lajme jo të mira për motrën e saj. Gjendja...

Dëbimi i rusëve/Shehi: Rama zbaton vendimet e NATO-s, por gjendja është serioze

Deputeti i PD-së, Tritan Shehu reagon pas vendimit të qeverisë shqiptare për të dëbuar dy diplomatë rusë. Shehu deklaron se vendimi është një detyrim për...

Gjendja e PD-së/Imami: Basha i paaftë, duhet të ikte me kohë!

Ish-ministri i Mbrojtjes Arben Imami ka treguar se si qëndron marrëdhënia e tij  me kreun e PD-së, Lulzim Basha  dhe mendimet që ka për ...

Reshjet/Gjirokastra nën ujë; kryebashkiakja: Të shpallet gjendja e emergjencës

Reshjet e shiut të rënë me intensitet të lartë në të gjithë vendin kanë shkaktuar probleme të shumta në toka, rrugë, banese dhe shtëpi...

Mjeku jep detaje: Gjendja e Aldisonit e rëndë, rrezikon vdekjen nëse…

Mjeku i Spitalit të Traumës, i cili ka nën vëzhgim 23-vjeçarin Aldison Beluli ka dhënë detaje për gjendjen e këtij të fundit. Në një deklaratë...

Përkeqësohet gjendja shëndetësore e Pele, shtrohet me urgjencë në spital

Legjenda e futbollit brazilian Pele, u shfaq pak dit më parë me një mbajtëse me rrota dhe ecte në këmbë në një darkë të...

Të fundit

Brataj: Nëse zbatohen këto masa, infeksionet do ulen për 3 javë

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, thotë se rritja e rasteve me koronavirus ka ardhur për shkak të lirimit të masave. Në një intervistë për...

Si ta mbajmë shtëpinë të freskët gjatë verës, pa shumë kosto

Temperaturat e larta mbeten shqetësimi kryesor në stinën e verës! Shpeshherë ambienti brenda shtëpisë është më i nxehtë se ai jashtë dhe krahas kondicionerëve, ka...

Një tjetër rast pozitiv në radhët e politikanëve të Kosovës

Një tjetër politikan nga Kosova ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Bëhet fjalë për ish-ministrin e Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku nga radhët e LDK-së. Lajmin e ka...

Nesër parashikohet mot i kthjellët, temperaturat do të pësojnë rënie

Ditën e merkurë do të mbizotëroj mot i kthjellët. Vranësirat do të jenë të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore në orët e mesditës. Era do...

Firmoset “marrëveshja më fitimprurëse në historinë e sportit”

Klubi i futbollit amerikan, Kansas City Chiefs, kanë firmosur një kontratë të re 10-vjeçare me lojtarin e tyre kryesor, Patrick Mahomes, e cila, sipas...