E martë, 7 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

gjendja

Nisin reshjet e borës/ ARRSH thirrje shoferëve: Kini kujdes me shpejtësinë

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacione në lidhje me gjendjen e disa akseve rrugore. Përmes një postimi në Facebook, ARRSH u bëjnë thirrje shoferëve të...

A do të ketë sërish lëkundje të forta toke? Përgjigjet sizmologu grek

Sizmologu grek, Eftimis Lekkas, ka folur në lidhje me pasgoditjet e tërmetit në Shqipëri, si dhe sa janë mundësitë për një tjetër lëkundje të...

“Çarje si këtu s’kam parë askund”, eksperti rumun flet për pasojat e tërmetit

Inxhinieri rumun, Cezar Aanicai është shprehur se gjendja pas tërmetit në Shqipëri duket mjaft e rëndë. I ftuar në rubrikën “Opinion” në News24, inxhinieri tha...

“‘I tmerrshmi i Sukthit’ ende në sallë”, mjeku flet për gjendjen e të plagosurve

Zbardhen të tjera detaje në lidhje me gjendjen shëndetësore të 3 të plagosurve, në atentatin e pasdites së sotme në Shkozet. Mjeku i Urgjencës së...

Tronditi botën me gjendjen e saj, flet Merkel për situatën shëndetësore

Pasi u pa të dridhej për herë të tretë brenda një kohe shumë të shkurtër, kancelarja gjermane Merkel ka reaguar duke qetësuar të gjithë...

Si u zhyt Shqipëria në krizë?, REL: Gjendja është në qorrsokak

Në prag të zgjedhjeve lokale, vendi duket se është zhytur edhe në një krizë konstitucionale me mungesën e Gjykatës Kushtetuese. Gjykata Kushtetuese në Shqipëri...

Tërmeti në Korçë, Basha: Banorët në qiell të hapur, të shpallet gjendja e jashtëzakonshme

Një tërmet i fuqishëm goditi mëngjesin e sotëm Korçën, ku dhjetëra banesa kanë mbetur të dëmtuara. Për ngjarjen në fjalë ka reaguar edhe kreu...

Tronditet bota e futbollit/ Iker Casillas pëson atak kardiak, ja gjendja e tij

Fituesi i Kupës së Botës, Iker Casillas është shtuar me urgjencë në spital, pasi ka pësuar një atak kardiak gjatë stërvitjes. Portieri i kombëtares...

Bujar Alimani: Gjendja e kinematografisë shqiptare, çelësi i suksesit dhe “luku i ri”

1-“Delegacioni”, cili është mesazhi që keni dashur të përcillni për publikun? Pse filmi është filmuar nën hijen e një “ zymtësie”, hera-herës pa ngjyra? Delegacioni...

Gjendja në akset kryesore e kalueshme, ARRSH: Ku duhet të përdorni zinxhirë

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacione lidhur me gjendjen e rrugëve, teksa njofton se akset kryesore janë të kalueshëm për automjetet. Sipas ARRSH me zinxhir...

Të fundit

Avdullah Hoti flet pas takimit me Macron

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka folur pas takimit me presidentin francez Macron, në Paris. Përmes një postimi në Twitter, Hoti shprehet se ndihet i...

Gjykata Speciale thërret edhe një ish-ushtar të UÇK-së

Gjykata Speciale në Hagë ka thirrur edhe një ish-ushtar të UÇK-së për t’u marrë në pyetje. Kryetari i OVL UÇK-së, Hysni Gucati bën me dije...

Ministrat e Jashtëm të katër vendeve paralajmërojnë Izraelin

Ministrat e Jashtëm të Gjermanisë, Francës, Egjiptit dhe Jordanisë shpallën se nuk do ta njohin aneksimin e planifikuar nga Izraeli të zonave të Bregut...

Mustafa paralajmëron bisedime me partitë për zgjedhjen e presidentit të ri

LDK pritet të zhvillojë takime me partitë politike në Kosovë, për të diskutuar rreth zgjidhjeve të mundshme për zgjedhjen e presidentit, nëse aktakuzat ndaj Thaçit...

Transporti publik/ Epidemiologu i njohur ka një thirrje për qytetarët

Prej ditës së djeshme, transporti publik ka rifilluar punën në vendin tonë, ndërkohë epidemiologu i njohur Ilir Alimehmeti ka një thirrje për qytetarët. Ai bën...