E shtunë, 30 Maj, 2020
13 C
Tirana

Etiketa

gjendja

“Ndodhet në vdekje klinike”, ja çfarë spekulohet për liderin korean

Profesori i Marrëdhënieve Ndërkombëtare në Universitetin e Pekinit shprehet se lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un ndodhet në vdekje klinike. Sipas tij, njoftimi zyrtar...

“Borxhlinjtë” e OSHEE-së, thellohet gjendja debitore në 2019

Gjendja debitore e kompanisë publike të shpërndarjes së energjisë u thellua në vitin 2019 duke regjistruar nivelin 72.5 miliardë lekë, me rritje 1% në...

“Zgjatja e gjendjes së fatkeqësisë natyrore”, Bylykbashi: Nuk e lejon Kushtetuta

Ish-deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi ka reaguar në lidhje me propozimin e qeverisë për shtyrjen deri në 23 qershor të gjendjes së fatkeqësisë natyrore. Përmes...

“Drita është shfaqur në fund të tunelit”, Kalo: Masat shtrënguese duhet të vijojnë

Mjeku i njohur, Tritan Kalo është shprehur se është akoma herët për të menduar për lehtësimin e masave të marra ndaj koronavirusit. Përmes një postimi...

“Luftë pa viktima nuk ka”/Rama: Ja si do operojmë me testet për koronavirusin

Kryeministri Edi Rama është shprehur se masat e kufizuese janë marrë për të ulur numrin e personave që rrezikojnë jetën nga ky virus. Në një...

Manastirliu: Javën që vjen pritet rritja e numrit të infektuarve

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu është shprehur se 5 prej pacientëve të prekur me koronavirus ndodhen në gjendje të rëndë shëndetësore. Në një prononcim për...

“Jo të gjithë ishin të intoksikuar”, mjeku flet për nxënësit e helmuar në Fier

Mjeku toksikolog, Lulzim Banushi ka folur për gjendjen e nxënësve të gjimnazit “Janaq Kilica”, të cilët u shoqëruan në spital me shenja helmimi. Në një...

“Nuk është më siç ne e kujtojmë”, neurokirurgu flet për gjendjen e Schumacher

Neurokirurgu Nicola Acciari paralajmëron se gjendja e Michael Schumacher është përkeqësuar që nga koha e aksidentit. Në një prononcim për ‘Diokro Uno’, ai tha se...

Nisin reshjet e borës/ ARRSH thirrje shoferëve: Kini kujdes me shpejtësinë

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacione në lidhje me gjendjen e disa akseve rrugore. Përmes një postimi në Facebook, ARRSH u bëjnë thirrje shoferëve të...

A do të ketë sërish lëkundje të forta toke? Përgjigjet sizmologu grek

Sizmologu grek, Eftimis Lekkas, ka folur në lidhje me pasgoditjet e tërmetit në Shqipëri, si dhe sa janë mundësitë për një tjetër lëkundje të...

Të fundit

Konkurrencë e fortë për videot virale, sulmohet TikTok-u

TikTok-u, aplikacion për shpërndarjen e videove në internet, kryeson për momentin. Ky aplikacion shkarkohet dhe përdoret me ritme të shpejta në mbarë botën, nga...

Ngërçi fallco për reformën zgjedhore në pritje të “pazarit”

Nga: Mero Baze Reforma zgjedhore duket se ka hyrë në ngërç jo për shkak të ndonjë problemi serioz rreth rekomandimeve të OSBE/ODIHR, por për shkak...

 ‘Pashalimani’ do i jepej Turqisë?/ Ja çfarë thotë Ministria e Mbrojtjes

Një ditë më parë, mediat greke dhanë alarmin duke shkruar se kryeministri Rama ishte i gatshëm t’i jepte Turqisë bazën e Pashalimanit, për ta...

Trump merr vendimin e madh, ndërpret marrëdhëniet me OBSH-në

Pas një sërë përplasjesh me OBSH-në, presidenti amerikan Donald Trump ka marrë vendimin final, duke shkëputur marrëdhëniet. Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump,...

‘Godet’ Kim Mehmeti: Rilindasit do heqin plisin, tangat do i bëjnë veshje kombëtare

Publicisti i njohur Kim Mehmeti, ka analizuar zhvillimet që kanë ndodhur këto ditë. Në emisionin “Këndi i Kimit”, në Syri TV, Mehmeti tha se...
WhatsApp KONTAKTO TT