E shtunë, 31 Korrik, 2021
34.5 C
Tirana

Gjendja e Schumacher? Barrichello: Ja çfarë më ndodhi kur shkova ta takoj

Sa i përket situatës shëndetësore në të cilën ndodhet ish-kampioni i Formula 1, Michael Schumacher nuk ka të reja. Për këtë çështje ka folur edhe ish-shoku i ekipit, Ruben Barichello. Në një emision televiziv brazilian si ka prekur temën e ish-shokut të skuadrës, i cili u aksidentuar në 29 dhjetor të 2013 duke bërë ski, dhe që atëherë dihet pak ose aspak për gjendjen e tij.Ai qëndron i izoluar në një shtëpi-laborator të krijuar enkas për të në Zvicër. “Po mundohem ta takoj Schumacherin. Herën e fundit që shkova, familja e tij nuk më lejoj ta shikoja. Ata më thanë se nuk do të jetë mirë për mua dhe për atë në qoftë se nuk e takoj. Unë e respektoj vullnetin e tyre” u shpreh braziliani. Barichello ka zhvilluar në karrierën e tij 323 gara, nga të cilat 104 prej tyre kishte shok skuadre gjermanin Schumacher.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

 Izmir Smajlaj nuk kualifikohet për në finale

Izmir Smajlaj nuk u kualifikua dot për në finale në kërcim së gjati. Një tjetër sportist shqiptar largohet nga Olimpiada e Tokios, teksa është...

Përfundon aventura e Erkand Qerimaj, i 9-ti në renditjen e përgjithshme

Erkand Qerimaj ka dalë i 9-ti në renditjen e përgjithshme të peshëngritjes në Lojërat Olimpike “TOKIO 2020”. Peshëngritësi shqiptar garoi në kategorinë deri në...

Shqipëria nuk ka as të majtë e as të djathtë!

Nga: Enio Civici Zgjedhjet përfunduan. Qeveria është surprizë. Opozita u konsolidua në pozicionin e saj. Pandemia vazhdon, vaksinimi po ashtu. SPAK-u fatmirësisht po dëgjohet. Temperaturat...

FOTO/ Amal Clooney shtatzënë? Ja çfarë thotë çifti

Më herët u pretendua se George dhe Amal Clooney ishin në pritje të binjakëve. Por duket se këto kanë qenë në kuadrin e thashethemeve,...

Teatri/ Veliaj nga Tokyo: Vendimi nuk bie ndesh me atë të Kushtetueses

Nga Tokyo, kryebashkiaku Veliaj ka komentuar vendimin e qeverisë, që i kalon në pronësi truallin e Teatrit Kombëtar. Në një intervistë për "News24", Veliaj...