E hënë, 25 Maj, 2020
14 C
Tirana

Etiketa

garda

“Ndihem më i fortë se kurrë”, ç’thotë Berisha pas heqjes së mbrojtjes nga Garda

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar vendimin e Gardës së Republikës për t’i hequr mbrojtjen ligjore që e ka gëzuar prej disa vitesh për shkak...

Foto sa një mijë fjalë/75-vjeçari kacavirret nëpër pemë para Parlamentit

Ndryshe nga protesta e kaluar, ku protestuesit u panë që të hidhnin gurë e sende të forta drejt Kryeministrisë, ndërsa synimi ishte futja brenda...

Garda i heq Berishës oficerët për mbrojtjen fizike

Pas protestës së 16 shkurtit dhe djegies së mandatit të deputetit, Garda e Republikës ka vendosur t'i tërheqë oficerët për mbrojtjen fizike që gëzonte...

Masa shtesë/Formohet kordoni i policisë përgjatë Parlamentit (foto)

Një ditë më parë, Policia e Shtetit deklaroi se ka informacione për nxitje të dhunës dhe organizime me natyrë kriminale, ku synohet hyrja me...

Protesta/ Policia do të blindojë Kuvendin, Garda: Gazetarët të mbajnë maska

Në pritje të protestës së nesërme të opozitës, e cila do të mbahet para parlamentit, Policia e Shtetit ka hartuar një plan masash për...

1200 efektivë të Shqiponjave e FNSH në terren për protestën

Për ti paraprirë një sulmi të mundshëm, Policia e Shtetit është angazhuar fuqishëm për protestën e opozitës e cila do mbahet nesër. Rreth 1200 forca...

Garda paralajmëron gazetarët: Merrni maskat kundra gaz, nuk i dihet çfarë do ndodhë

Sikundër është paralajmëruar, nesër pritet që të mbahet protesta e dytë nga ana e opozitës, për largimin nga qeveria të Ramës. Kryemadhi e Basha...

Artan Hoxha: Policia dhe Garda shmangën një ‘21 Janar’ të dytë

Gazetari Artan Hoxha ka folur për protestën e opozitës e cila u mbajt sot përpara Kryeministrisë. Ai është shprehur se falë reagimit të Policisë...

Protestuesi nuk pyet për ‘bombën’ e policisë, tenton të thyejë dritaren e Ramës

Një protestues është ngjitur në godinën e Kryeministrisë, ndërsa ka tentuar që të thyejë xhamat. Ai ka rrëmbyer një dërrasë, ka hipur në dritaren e...

Gjendje lufte/Gurë drejt Kryeministrisë, Garda hedh gaz lotsjellës

Garda ka hedhur sërish gaz lotsjellës ndaj protestuesve, të cilët në kundërpërgjigje kanë filluar të shajnë e të hedhin objekte të ndryshme. Policët kanë vënë...

Të fundit

“Ky investim do të punësojë një numër të konsiderueshëm njerëzish”, Rama publikon videon

Kryeministri Edi Rama bën me dije se po përfundon fabrika e re agropërpunuese e përgatitjes së esencës së frutave dhe prodhimin prej tyre të...

Horoskopi, 25 maj 2020

Dashi Përpiquni të jeni më të tërhequr gjatë ditës së sotme. Nuk është koha e duhur për ë vepruar shumë sot. Në fakt është krejtësisht...

Zyrtari i SHBA: Kina fshehu virusin, do t’i shkojmë çështjes deri në fund

Një zyrtar i lartë i Shtëpisë së Bardhë e krahasoi mënyrën se si e trajtoi Kina çështjen e koronavirusit me fshehjen që Bashkimi Sovjetik...

Koronavirusi/ Një lajm i mirë vjen nga Kosova

Mbrëmjen e sotme një lajm i mirë ka ardhur nga Kosova lidhur me koronavirusin. Raportohet se gjatë 24 orëve të fundit, nuk është regjistruar asnjë...

“Europa Nostra” për Teatrin: Le të shënojë kjo ngjarje fillimin e një zgjimi

Organizata “Europa Nostra” i ka dërguar ditën e sotme një letër Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit. Në ditën e Bajramit, si një mbështetëse e kauzës...
WhatsApp KONTAKTO TT