E martë, 26 Janar, 2021
9 C
Tirana

Mesi largohet nga Barcelona? Argjentinasi bën investimin marramendës në SHBA

Leo Mesi duket se është një nga lojtarët që nuk është goditur nga kriza e pandemisë. Diçka të tillë e tregon edhe një investim i bërë nga ylli i Barcelonës së fundmi. Argjentinasi së fundmi ka blerë një apartament me vlerë 8.2 milionë dollarë.

Apartamenti ndodhet në “Porsche Tower”, me 5 dhoma gjumi, ashensor, pamje nga deti dhe një vendparkim në katin më të lartë të ndërtesës.

Ndërtesa ndodhet në SHBA dhe menjëherë kanë nisur dyshimet se Mesi mund të transferohet në MLS, ku edhe më parë ka thënë se dëshira e tij është të luajë aty.

Këtë vit, Leo Mesit i skadon kontrata me Barcelonën, dhe nuk duhet nëse ai do rinovojë me klubin blaugrana. Të shumta janë ekipet që interesohen për shërbimet e tij, ku më të avantazhuarat janë Manchester CIty dhe PSG.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

I doli emri tek përgjimet, Ilir Kulla i çon mesazh gazetarit live në emision

Ilir Kulla, këshilltari i presidentit Ilir Meta, ka reaguar pas publikimit të emrit të tij në përgjimet e Ndraghetës në Itali. Gjatë emisionit “Opinion”, Kulla...

Gazetarja Lala: Antonio Gallo ka hyrë dhe ka dalë me dhjetëra herë në Shqipëri

Gazetarja Klodiana Lala, ka dhënë detaje të tjera në lidhje me përgjimet e antimafias italiane, ku flitej për politikanë shqiptarë të lidhur me Ndrangheta-n. Ajo...

Përgjimet/ Lubonja: Deklaratë e poshtër e ambasadorit italian, bashkëfajtor

Analisti Fatos Lubonja, e ka cilësuar të poshtër deklaratën e ambasadorit italian, Fabrizio Buçi, i cili reagoi në lidhje me përgjigjet e Antimafias italiane...

Kreshnik Spahiu: Ndragheta nuk hyn tek ne sepse ka frikë nga mafia shqiptare

Juristi i njohur, Kreshnik Spahiu ka dhënë një ide tjetër lidhur me përgjimet e antimafias për lidhjet e Ndrangheta-s me mafien shqiptare. Sipas tij, Ndrangheta...

Aksident në Vlorë, humb jetën punonjësi i policisë (Emri)

Një aksident i rëndë nga ndodhur në qytetin e Vlorës, ku për pasojë ka humbur jetën një punonjë i policisë. Në aksident janë përfshirë dy...