E shtunë, 30 Maj, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

garda

Byroja e Kuvendit përjashton Palokën me 10 ditë, Garda nis hetimet

Byroja e Kuvendit ka përjashtur Edi Palokën me 10 ditë, pas hedhjes së bojës kundrejt Edi Ramës. Po kështu, një reagim është përcjellë edhe...

EMRAT/ Vetingu në Polici, Gardë e SHÇBA, ja kush do e bëjë vlerësimin

Përzgjidhen anëtarët e Komisionit të Jashtëm të Vlerësimit dhe sekretariatit teknik për Vettingun në Polici, Gardë e SHÇBA. Ministria e Brendshme ka bërë me...

“21 Janari”/ Garda padi ndaj Prendit dhe Llupos

Garda e Republikës ka paditur ish-drejtuesin Ndrea Prendi, dhe efektivin Agim Llupo, duke kërkuar që ata të paguajnë faturën e dëmshpërblimit për 4 viktimat...

Adriatik Llalla në ruajtje nga Garda deri në 2020

Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla nuk do t’i humbasë disa privilegje shtetërore pavarësisht largimit nga drejtësia, ‘arratisjes’ për t’i shpëtuar një arrestimi të mundshëm, hetimit për...

Plas sherri në Komision/Garda nuk zbaton urdhrat, Vokshi i kërkon ndihmë Ruçit

Një mbledhje e tensionuar dhe me shumë debate ka qenë ajo e ditës së sotme në Komisionin e Medias në seancën dëgjimore lidhur me...

Trump: Garda Kombëtare të vendoset në kufirin me Meksikën

Ndërsa Presidenti amerikan Donald Trump ka kërkuar ndihmën e Gardës Kombëtare për të shtuar sigurinë tek kufiri mes Shteteve të Bashkuara dhe Meksikës, shifrat...

Rama dhe Garda nxjerrin blof Berishën: Në foto janë emigrantë në Itali

Kryeministri Edi Rama sapo përgënjeshtroi me një video deklaratën e Sali Berishës në Kuvend ku foli për kushtet në të cilat ishte Garda e...

Spektakli i shëmtuar i së enjtes

Nga Artan Fuga/Unë e di nga përvoja ime si pedagog. Dikur kur studentët nuk kishin bërë detyrat ose nuk donin të bënin ndonjë test...

Ç’po ndodh në Kuvend? Paloka: Na kontrolloi Garda. Ruçi: Nuk e di ç’ka ndodhur

 Pas protestës se 27 Janarit deputetet e opozitës janë përballur sot me një situate te re ne Kuvend. Ata janë kontrolluar imtësisht nga efektivet...

Nëse nuk i djeg mandatet, Lul Basha bëhet luledielli

Nga Enkel Demi/Opozita e Lulzim Bashës pësoi humbjen më të rëndë të historisë së saj të shkurtër. Nuk është humbja e zgjedhjeve, as tkurrja...

Të fundit

Ndërron jetë i riu në kantierin e ndërtimit

Një i ri ka humbur jetën në qytetin e Vlorës teksa ishte duke punuar në një shesh ndërtimi ku po hapeshin themelet. Ngjarja e rëndë...

“Kërkojmë respekt, mos na trajtoni si spital”, thirrjet e forta të Ministrit të Jashtëm italian

Ministri i Jashtëm italian Luigi Di Maio ka bërë së fundmi disa thirrje të forta ndaj vendeve që kanë vendosur të mos hapin kufijtë...

Teatri/ Pas padive të Aleancës, reagon SPAK

Pas padive që ka depozituar Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, ka reaguar Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar. Vetë Aleanca publikoi së...

COVID-19/ “Vendi jashtë kontrollit”, ish-deputeti shpalos 8 propozime

Ish-deputeti i PD-së, njëherësh mjeku reanimator, Tritan Shehu ka reaguar së fundmi lidhur me situatën e krijuar nga COVID-19 në Shqipëri. Shehu, në një postim...

Video/ Prototipi i anijes kozmike “Space X” shpërthen gjatë lëshimit

Prototipi i një anije të re kozmike të “Space X” ka shpërthyer gjatë fazës së testimit. Kompania e Elon Musk përshpejtoi kohën e lëshimit të...
WhatsApp KONTAKTO TT