E martë, 7 Prill, 2020
12 C
Tirana

Etiketa

garda

Fotot e panjohura/ Si u formua Garda dhe Xhandarmëria shqiptare

Publikohet historia e panjohur të krijimit të armës së Xhandarmërisë dhe Gardës së shtetit shqiptar, të cilat e kanë zanafillën që nga nëntori i...

Nxehen gjakrat në “Opinion”, Rama: Makinën e ka certifikuar Garda

Kryeministri Edi Rama ka shkuar në studion e “Opinion” me automjetin “Lincoln”, që është denoncuar nga opozita se është automjet i blinduar. Ai është...

‘Të ikim nga Shqipëria’, Manjani jep deklaratën e papritur ‘live’

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka komentuar paketën e fundit Anti-KÇK dhe operacioni që po zhvillohet në rang vendi nga Operacioni Forca e Ligjit....

Rudina Hajdari merret në mbrojtje

Rudina Hajdari është marrë në mbrojtje nga Garda e Republikës. Pas deklaratës se ishte kërcënuar në zyrën e saj, Kuvendi ka vendosur të marrë...

Foto/Pushtoi rrjetin me fotot e ‘nxehta’, Garda sqaron si qëndron e vërteta me ‘truprojën’ e Ramës

Zbulohet si qëndron e vërteta për truprojën e Edi Ramës. Një ditë më parë ajo bëri namin në rrjet, ndërsa shfaqte format e kolme. Ajo...

Kërcënohet me jetë kryetari i KQZ dhe familja e tij, Garda dhe Policia e marrin në mbrojtje

Kërcënohet kryetari i KQZ, Klement Zguri dhe familja e tij. Sot në KQZ kanë shkuar drejtuesit e lartë të Gardës e Policisë të cilët...

Denoncimi i Berishës: Ndërron jetë badigardi i Ramës, tjetri në gjendje të rëndë

Ish-kryeministri Sali Berisha bën me dije se ekskorta e Ramës është aksidentuar në Librazhd, dhe ka ndërruar jetë një nga truprojat e tij, ndërsa...

FOTO/ ‘Blindohen’ institucionet, Garda monitoron situatën nga çatia e Bashkisë

Tashmë protesta e opozitës së bashkuar është zhvendosur te Ministria e Brendshme, ku kërkohet lirimi i personave të shoqëruar nga policia. Masat e sigurisë të...

Heqja e mbrojtjes për Berishën, Garda sqaron të vërtetën

Garda e Republikës ka sjellë një reagim zyrtar lidhur me ndërprerjen e shërbimit mbrojtës për ish-kryeministrin Sali Berisha. Në një deklaratë për mediat, Garda...

Garda e Republikës i heq rojet Berishës, ata japin dorëheqjen

Pas dorëzimit të mandatit, ish-kryeministri Berisha nuk do të ketë më mbrojtje nga Garda e Republikës. Punonjësve të Gardës u është komunikuar se do...

Të fundit

Koronavirusi në Shqipëri/ Basha: Testojmë 2 herë më pak se Maqedonia e Veriut

Kryetari i PD-së Lulzim Basha në një lidhje direkte me emisionin “Opinion”, theksoi se është shumë e rëndësishme që të shtohet numri i testimeve...

Johnson në terapi intensive/ Ja kush pritet ta zëvendësojë kryeministrin britanik

Para disa ditësh kryeministri britanik Boris Johnson rezultoi pozitiv me COVID-19, ndërkohë ditën e sotme gjendja e tij shëndetësore është përkeqësuar dhe për pasojë...

22 viktima deri më tani/ Shqipëria pritet të nisë testimin e ri për COVID-19

Mbrëmjen e sotme, Shefja e Epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Eugena Tomini deklaroi se Shqipëria pritet të nisë testimin e ri për COVID-19. Tomini...

“S’di se çfarë ka bërë Ademi”, Lleshaj: Gjendja në Shkodër është serioze

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News 24” prej ku foli për situatën e...

U infektua me koronavirus, përkeqësohet gjendja shëndetësore e Boris Johnson

Gjendja shëndetësore e kryeministrit britanik Boris Johnson është përkeqësuar si pasojë e koronavirusit dhe aktualisht ai është nën kujdes intensiv. Para 11 ditësh, Johnson rezultoi...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT