Foto Galeri

Foto/Pushtoi rrjetin me fotot e ‘nxehta’, Garda sqaron si qëndron e vërteta me ‘truprojën’ e Ramës


               Publikuar në : 09:25 - 10/07/19 M. S

Zbulohet si qëndron e vërteta për truprojën e Edi Ramës. Një ditë më parë ajo bëri namin në rrjet, ndërsa shfaqte format e kolme.

Ajo u komentua gjerësisht në media, pas publikimit të fotove ku shfaqej gjatë pushimeve duke pozuar me rroba banjo. U tha se Albjola është truproja e kryeministrit Rama, por e vërteta qenka ndryshe.

Burime nga kryeministria kanë thënë për “Dosja.al” se ajo nuk ka lidhje me grupin që kujdeset për sigurinë e kryeministrit. Bukuroshja është pjesë e Gardës së Republikës, dhe s’ka qenë kurrë pjesë e ekipit që shoqëron Ramën.

“Dosja.al” kontaktoi edhe me Gramoz Sakon, Komandantin e Përgjithshëm të Gardës së Republikës, i cili mohoi që Albjola Palamani të ketë lidhje me shoqërimin e Ramës.

“Albjola Palamani është efektive e Gardës së Republikës, në një nga drejtoritë tona të shërbimit. Ajo nuk ka asnjë lidhje me eskortën e Ramës. Palamani ka kryer shkelje me ekspozimin në rrjetet sociale. Për këtë shkelje rrezikon edhe pezullimin nga detyra. Aktualisht, ajo ndodhet në Turqi me pushime. Ajo ka qenë pjesë e shërbimeve gjatë fushatës elektorale, ku efektivë të Gardës e kanë shoqëruar në aktivitete të caktuara”, është shprehur Sako.

Nga ana e bukuroshes ende nuk ka një reagim.

 

 

 

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT