E martë, 22 Qershor, 2021
35.5 C
Tirana

Etiketa

Efektivë

OBSH e konifrmon: Vaksina kineze Sinovac, efektive te personat nën 60 vjeç

Ekspertët e OBSH konfirmojnë se vaksina kineze kundër koronavirusit Sinovac është efikase te të rriturit nën 60 vjeç, por disa të dhëna për rrezikun...

”Autorët nuk iu bindën efektivëve”/ Detaje nga përplasja me armë në Mamurras

Zbardhen detaje të reja nga ngjarja e rëndë në Mamurras, ku mbetën të plagosur dy efektivë policie dhe një qytetar. Mësohet se efektivët e policisë...

Vaksina e Biontech/Pfizer 100 përqind efektive te minorenët

Të dyja kompanitë në Mainz dhe New York njoftuan se pjesëmarrësit në studimin e kishin toleruar mirë vaksinën. Efektet anësore janë të krahasueshme me...

Vaksina e AstraZenecas kundër Co*id-19: E sigurtë si të tjerat?

Disa javë më parë, për dërgesat e para të vaksinës kundër Coronas të Astrazenecas bëhej luftë e ashpër midis BE dhe prodhuesit britanik-suedez. Tani...

Kolegët përplasën në tokë të moshuarin, 57 efektivë japin dorëheqjen (Video)

57 efektivë të Policisë së Bufalos, në New York, kanë dhënë dorëheqjen nga detyra, pas pezullimit të dy kolegëve të tyre të cilët akuzohen...

Policia e Shtetit i bën “qejfin vetes”, publikon videon

Policia e Shtetit ka publikuar një video të dërguar nga një qytetar, ku shihet një efektive e Policisë Rrugore që ndihmon një nënë me...

Pse efektivja e OFL shfaqet gjithmonë me syze në deklaratat për shtyp

Ditën e djeshme efektivja e OFL u shfaq në një deklaratë për shtyp me syze dhe kapele. Paraqitja e saj tërhoqi vëmendjen e të gjithëve. Por...

Kjo është efektivja e policisë që iu vu lëndë plasëse në oborrin e banesës

Efektives së policisë Orenal Buraku, gjatë natës së kaluar i është vendosur eksploziv në oborrin e banesës. “Balkanweb” ka siguruar foton e efektives, e cila...

Shoferë kujdes! Efektivë civilë fotografojnë çdo shkelje rrugore

Duke marrë parasysh që sezoni turistik është në kulmin e tij, duke sjellë trafik të rënduar në rrugët lidhëse me zonat bregdetare, Policia Rrugore...

Foto/Pushtoi rrjetin me fotot e ‘nxehta’, Garda sqaron si qëndron e vërteta me ‘truprojën’ e Ramës

Zbulohet si qëndron e vërteta për truprojën e Edi Ramës. Një ditë më parë ajo bëri namin në rrjet, ndërsa shfaqte format e kolme. Ajo...

Të fundit

Vatikani notë proteste Italisë për projektligjin kundër homotransfobisë

Selia e Shenjtë zbret në fushë kundër projektligjit Zan, projektligjit kundër homotransfobisë. Nisma vjen drejtpërdrejt nga Sekretariati i Shtetit, organi drejtues më i afërt...

Negociatat/ Bullgaria nuk heq dorë nga bllokimi ndaj Maqedonisë së Veriut

Bullgaria nuk ka lëshuar pe as në Këshillin për Punë të Përgjithshme, në këmbënguljen për të bllokuar fillimin e negociatave për Maqedoninë e Veriut. Agjencia...

STARTON #YOUARECREDINS3

Banka Credins lançon për të tretin vit programin #YOUARECREDINS3, një mundësi fantastike për çdo student të sapo diplomuar në degët: Ekonomi, Informatikë, Drejtësi dhe...

10 shprehje nga Zhan Dë La Fonten, që duhet t’i lexojmë të paktën një herë

"E rrallë dashuria e vërtetë, edhe më e rrallë miqësia e vërtetë". "Shpeshherë e ndeshim fatin tonë mu në rrugën që morëm për të shmangur...

Khaby Lame thyen rekordin, Chiara Ferragni s’është më mbretëresha e Instagramit

21-vjeçari Khaby Lame që është bërë shumë i famshëm me videot e tij në TikTok, ka rrëzuar blogeren Chiara Ferragni nga froni.   View this post...