E enjte, 17 Qershor, 2021
23.5 C
Tirana

Kërcënohet me jetë kryetari i KQZ dhe familja e tij, Garda dhe Policia e marrin në mbrojtje

Kërcënohet kryetari i KQZ, Klement Zguri dhe familja e tij. Sot në KQZ kanë shkuar drejtuesit e lartë të Gardës e Policisë të cilët kanë marrë dëshminë e deklaratat e tij.

Kreu i KQZ dhe familja e tij është marrë në mbrojtje nga Garda dhe Policia.

Burime për “BalkanWeb” bënë me dije se kërcënimet kanë ndodhur pas mbledhjes së KQZ-së ku pati debat të ashpër dhe palët u përplasën për hapjen e kutive të 30 qershorit. Kërcënimet kanë qenë në adresë të tij dhe të familjes. Për shkak të këtyre kërcënimeve serioze Zguri është marrë në mbrojtje nga një numër i madh efektivësh të Gardës.

Kujtojmë se Zguri ka qenë kundër vendimeve të marra nga shumica e anëtarëve në KQZ të përfaqësuar nga nënkryetari Denar Biba dhe disa herë ka dalë publikisht hapur kundër vendimeve të marra nga ta./ BalkanWeb

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Kurthi i policisë për bashkëshortin e Caroline, si u ndalua për vrasjen

Berisha ”non grata”/ Bushati: Peshqit e mëdhenj janë trashur e nuk janë kapur

Analisti i njohur, Andi Bushati duke komentuar vendimin e DASH për shpalljen ''non grata'' të ish-kryeministrit Sali Berisha tha me ironi, se peshqit e...

Çudia në Gjirokastër, prokuroria e nxjerr miliarderin të varfër!

Një 80 vjeçar po endet prej më shumë se 20 vitesh në dyert e institucioneve të drejtësisë, për të marrë dëmshpërblimin prej 6 milionë...

Agjencia Europiane e Barnave: BE-ja duhet të përdorë të gjitha vaksinat

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA), deklaroi se Bashkimi Europian duhet të përdorë të gjitha llojat e vaksinave kundër koronavirusit, për të luftuar pandeminë. Kjo deklaratë...

Kurthi i policisë për bashkëshortin e Caroline, si u ndalua për vrasjen

Vrasja e nënës 20 vjeçares, Caroline, që tronditi Greqinë për javë me rradhë, duket se po shkon drejt zbardhjes. Faqja greke online newsbomb.gr ka...

Biden dhe ligjvënësit, përballë kërcënimit të ekstremizimit të brendshëm

Këtë javë administrata e Presidentit Biden shpalli një strategjinë e re për të përballuar kërcënimin në rritje, siç theksohet në të, që vjen nga...