E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
-0.5 C
Tirana

FOTO/ ‘Blindohen’ institucionet, Garda monitoron situatën nga çatia e Bashkisë

Tashmë protesta e opozitës së bashkuar është zhvendosur te Ministria e Brendshme, ku kërkohet lirimi i personave të shoqëruar nga policia.

Masat e sigurisë të marra nga ministria kanë qenë të shumta, teksa një numër i madh forcash policie është vënë re në rrethim të institucionit.

Siç duket edhe në fotot e Tirana Today, po ashtu forca të Gardës janë duke monitoruar situatën nga çatia e institucionit të Bashkisë së Tiranës.

Gjatë marshimit të protestuesve drejt Ministrisë së Brendshme, ka pasur edhe thirrje kundër kryebashkiakut Veliaj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

8 gra dhe 8 burra: qeveria gjermane hap rrugën për barazi gjinore

Për herë të parë në 16 vjet, Gjermania do të drejtohet nga një burrë. Por megjithëse Angela Merkel po ia dorëzon kancelarinë një pasardhësi...

OBSH: Vaksinat duhet të funksionojnë kundër variantit Omicron

Vaksinat ekzistuese duhet të mbrojnë ende njerëzit që kontraktojnë variantin Omicron nga rastet e rënda të Covid, thotë një zyrtar i Organizatës Botërore të...

Fishekët e Yuri Kim, kapsolla deri më sot…

Nga: Eduard Zaloshnja Pasi Sekretari i Shtetit Blinken e shpalli Berishën persona non grata, Ambasadorja Yuri Kim, tek shkallët e ShQUP-it, u bëri thirrje anëtarëve/votuesve të PD-së...

Escobar me agjendë të qartë kundër korrupsionit, shmanget takimi me Metën

I dërguari i SHBA për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, vjen në Tiranë me një agjendë të qartë kundër korrupsionit të politikanëve shqiptarë. Ambasada e...

“Tirana, Kryeqyteti Europian i Rinisë”, Rama uron të rinjtë për 8 dhjetorin

Në ditën e Rinisë, kryeministri Rama ka ndarë një video në rrjetet sociale, ku thotë se kjo datë i kushtohet vetëm të rinjve. “MIRËMËNGJES dhe me...